fbpx

Суд у справі щодо самозахисту Сергія Стерненка: захист довів, що вилучений ніж не є холодною зброєю

17.12.21

У справі щодо самозахисту Сергій Стерненко продовжилось дослідження доказів сторони захисту. Сьогодні адвокатами Vitaliy Kolomiets та Andrii Pysarenko надано на дослідження матеріали, які беззаперечно доводять необґрунтованість та некомпетентність обвинувачення Сергія Стерненка за ч. 2 ст. 263 КК України (носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу).

ЯКІ САМЕ ДОКАЗИ ДОСЛІДИЛИ?

1. Висновок експерта Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України щодо ідентичного ножа, який вказує, що він не належить до холодної зброї, а є туристичним ножем та має господарське-побутове призначення.

2. Лист ТОВ «РОЗЕТКА.УА» про те, що ніж Zero Tolerance ZT 0620, продаж якого здійснювався на веб-сайті rozetka.ua, не є холодною зброєю.

3. Технічний висновок експертів Державного науково-дослідного інституту МВС України щодо 105 ножів, у тому числі Zero Tolerance ZT 0620, у якому визначено, що такі ножі не є холодною зброєю, а є туристичними ножами та мають господарсько-побутове призначення.

4. Рецензію спеціаліста на висновок Одеського експерта, яким прокурори намагаються довести, що вилучений ніж є холодною зброєю. У рецензії спеціаліст вказує на ряд недоліків висновку експерта наданого прокурором, зокрема вказує на порушення процедури проведення експертизиі робить власний висновок про наукову необґрунтованість такого висновку.

5. Висновок експертного дослідження за результатами комп’ютерно-технічної експертизи веб-сторінки магазину, який дає підстави стверджувати, що ніж Zero Tolerance ZT 0620 перебував у вільному доступі для придбання як предмет господарсько-побутового призначення, а також спростовує доводи обвинувачення про те, що такий ніж ніколи не продавався мережі конкретного магазину.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Це ще раз доводить, що слідство було необ`єктивним та не мало на меті реального дослідження всіх обставин події. Самозахист кваліфікували як вбивство, а звичайний побутовий ніж як холодну зброю, для того щоб в будь-якому разі ув`язнити Сергія Стерненка.

ЩО ДАЛІ?

На наступному судовому засіданні, яке відбудеться 21 січня о 12 год., буде продовжено дослідження доказів захисту, у тому числі тих, що вказують на суперечність та необґрунтованість судово-медичних експертиз.

Нагадаємо, 24 травня 2018 року на Сергія Стерненка було скоєно напад. Захищаючись, Сергій поранив своїх нападників, один з яких внаслідок поранення помер. Прокуратура обвинувачує Сергія Стерненка у скоєнні умисного вбивства.

У цій справі Сергія Стерненка, окрім адвокатів нашої компанії, захищають також Vitaliy Kolomiets, Mykola Orekhovsky, Вадим Оксюта та Andrii Pysarenko.