fbpx
+380 (67) 538 45 38

Суд у справі щодо самозахисту Сергія Стерненка: ми підтвердили наявність політичного тиску у справі

10.12.21

Сьогодні під час судового засідання у справі щодо самозахисту Сергій Стерненко продовжили дослідження доказів, які очевидно підтверджують політичний характер обвинувачення відносно Сергія Стерненка, а також позапроцесуальний тиск з боку керівництва Офісу Генерального прокурора у кримінальному провадженні.

ЯКІ САМЕ ДОКАЗИ ДОСЛІДИЛИ?

1. Відеозаписи з публічними висловлюваннями колишнього заступника Генерального прокурора Трепака В.М., Генерального прокурора Венедіктової І.В. та колишнього Генерального прокурора Рябошапки Р.Г., у змісті яких вбачається політичне переслідування стосовно Сергія Стерненка.

2. Дослідили лист старшого групи прокурора Радіонова А.С., яким відмовлено у погодженні про підозру Сергію Стерненку, в якому зазначено, що докази у кримінальному провадженні не відповідають фактичним обставинам, є однобічними, необ’єктивними, а також щодо позапроцесуального тиску у справі.

3. Наше клопотання про зобов’язання прокурора надати оригінал постанови про визначення групи прокурорів та постанови про зміну групи прокурорів, яким підтверджується те, що прокурор Радіонов А.С. був старшим у групі прокурорів, та те, що після відмови у погодженні підозри, Радіонова А.С. було виключено з групи прокурорів.

4. Акт огляду веб-сторінок Міністерства внутрішніх справ та Офісу Генерального прокурора, у яких напад на Сергія Стерненка демонструється під виглядом умисного вбивства Кузнецова І.В.
Важливо, що на момент цих публікацій справу вже розслідувало ГСУ СБУ, а не підрозділи МВС, тому МВС тут було взагалі ні до чого.

5. Нашу правову позицію, якою підсумовано блок доказів, що прямо свідчать про політичне переслідування Сергія Стерненка в цій справі.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Ми довели, що підставою для реєстрації та розслідування справи про умисне вбивство була виключно активна громадська позиція Сергія Стерненка. Яка в свою чергу, спонукала проросійсько налаштованих політиків до його усунення.

Коли поставленої мети не вдалось досягнути трьома фізичними нападами, Стерненка вирішили ув’язнити за законну реалізацію права на захист. Саме тому в матеріалах кримінального провадження є безліч доказів які протирічать один одному, при цьому жоден з них не доводить що Сергій Стерненко вчинив умисне вбивство та взагалі злочин.

ЩО ДАЛІ?

На наступному судовому засіданні, яке відбудеться 17 грудня о 12 год., буде продовжено дослідження доказів захисту, у тому числі тих, що вказують на суперечність та необґрунтованість судово-медичних експертиз.

Нагадаємо, 24 травня 2018 року на Сергія Стерненка було скоєно напад. Захищаючись, Сергій поранив своїх нападників, один з яких внаслідок поранення помер. Прокуратура обвинувачує Сергія Стерненка у скоєнні умисного вбивства.

У даній справі Сергія Стерненка, окрім адвокатів нашої компанії, захищають також Vitaliy Kolomiets, Mykola Orekhovsky, Вадим Оксюта та Andrii Pysarenko