fbpx

Справа Євгенія Дихне: суд дослідив всі письмові докази 

31.05.22

Вищий антикорупційний суд завершив розгляд доказів у справі президента МАУ Євгенія Дихне та співробітниці аеропорту «Бориспіль». Їх звинувачують у зловживанні владою. 

Сьогодні суд дослідив усі письмові документи сторони захисту та прокурора. Йдеться про 20 томів матеріалів. Далі суд перейшов до допиту свідків сторони обвинувачення.

Протягом майже року розгляду справи ми послідовно доводили чому Євгенія Дихне слід виправдати. За цей час аргументація сторони захисту не змінилась. 

Що далі?

Згідно з встановленим порядком, далі суд буде допитувати свідків — близько 60 свідків прокурора та 9 сторони захисту. Сьогодні допитано двох — колишнього адміністративного директора аеропорту «Бориспіль» та аудитора Державної аудиторської служби України.

У чому суть обвинувачення?

Євгенія Дихне звинувачують у зловживанні владою. Йдеться про те, що під час перебування на посаді в. о. директора аеропорту «Бориспіль» він нібито всупереч інтересам служби підписував попередні договори оренди, завдяки яким орендарі могли користуватися приміщеннями та надавати послуги пассажирам аеропорту, поки Фонд державного майна зволікав зі своїми процедурами. Але грошей він не брав, навіть слідство з цим згодне. Буцімто він діяв в інтересах орендарів. 

Обвинувальний акт охоплює період з 2016 по 2017 роки та стосується двох подібних договорів. Хоча попередні договори оренди укладались аеропортом у 2012-2019 роках та стосувалися різних посадовців летовища і підприємств.

Детектив знайшов серед десятків два договори, існування яких на його думку завдало збитків державному підприємству. 

Яка позиція захисту?

Євгеній Дихне не тільки не завдав збитків аеропорту «Бориспіль» чи державі, але й своїми ефективними діями відвернув їх. В  іншому випадку приміщення аеропорту пустували б, адміністрація витрачала б гроші на їхнє утримання. 

Євгеній Дихне мав всі підстави вважати, що діє законно, підписуючи договори. На це вказують візи відповідальних співробітників підприємства на проєктах договорів, довготривалість практики укладення подібних договорів на підприємстві, судова практика.

Всі дії Євгенія Дихне на посаді очільника аеропорту, а пізніше першого заступника, були спрямовані на отримання підприємством максимального прибутку та підвищення ефективності його діяльності. У перший рік його роботи на посаді аеропорт досягнув прибутковості майже на 600 млн грн проти збитку 127 млн грн у попередньому році. У 2017 році доходи аеропорту склали вже 2,1 млрд грн до оподаткування.

Наступне засідання у справі відбудеться 23 червня. Повернемось до вас з підсумками справи після допиту свідків. 

«Етап дослідження документів (письмових доказів сторін) завершено. У діях нашого клієнта відсутній склад злочину. У документах немає жодного підтвердження, що мали місце власні інтереси Євгенія Дихне чи інтереси третіх осіб.

Всі долучені докази підтверджують нашу позицію, озвучену ще на початку процесу — Євгеній Дихне сумлінно виконував свої обов’язки керівника підприємства. Він вивів аеропорт Бориспіль з ями боргів, приніс прибутки підприємству, збільшив пасажиропотік та зробив основний аеропорт країни таким, яким ми всі його знаємо і з задоволенням користуємось

Це факти, на які не може бути заперечень. Ми слухаємо справу у Вищому Антикорупційному суді України, в якій немає корупції»

коментар команди адвокатів у справі.