fbpx

Журналістика не має бути інструментом дискредитації посадовців

16.07.21

19 липня відбудеться перше судове засідання у справі за позовом голови Держпродспоживслужба Владислави Магалецької до інформаційного агентства УНН – Українські Національні Новини, сайт якого розповсюджував недостовірну інформацію про нашу Клієнтку. Це завдало шкоди її честі, гідності та діловій репутації.

У ЧОМУ СУТЬ?

Ще у травні адвокати Міллер, юридична компанія подали позов до УНН (деталі тут:). І тепер будемо у суді відстоювати права і охоронювані законом інтереси нашої Клієнтки Владислави Магалецької — голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Усе почалося з того, що з 15 березня на сайті УНН майже щодня публікувалися статті, в яких головним чином йшлося про нашу Клієнтку. Вони містили викривлену та недостовірну інформацію.

Тоді адвокати Компанії направили інформагентству офіційну претензію (). Ми припустили, що статті не є свідомою спробою дискредитувати нашу Клієнтку і спробували вирішити конфлікт у досудовому порядку.

Але це не входило у плани УНН.

Натомість протягом двох тижнів сайт публікував коментарі різних «експертів», які об’єднувала спільна риса — матеріали були направлені на дискредитацію діяльності Владислави Магалецької та наносили шкоду її честі, гідності та діловій репутації.

НАША ПОЗИЦІЯ

Міллер, юридична компанія у суді вимагатиме від УНН спростувати поширену на сайті недостовірну інформацію стосовно діяльності голови Держпродспоживслужби.

Зауважимо, що ми неодноразово захищали право журналістів на професійну діяльність, оскільки критика посадовців – один із способів контролю за їх діяльністю.

Однак свобода слова закінчується там, де починається порушення прав інших людей.

«Свобода слова є одним із стовпів демократичного суспільства. І поширення суспільно важливої інформації є першочерговим завданням журналістів. Однак їх діяльність має відповідати високим етичним стандартам і не може порушувати права інших осіб. Будь-яка конструктивна критика має підкріплюватися фактами і не може суперечити закону»

зазначає адвокат Міллер, юридична компанія Юра Мельник.