fbpx

Захистили право Олексія Боленкова на перебування в Україні

22.07.21

21 липня Шостий апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення СБУ про примусове повернення білоруського активіста Олексія Боленкова.

До початку засідання на нашого Клієнта та його прихильників знову напали. Олексій Боленков з однодумцями їхав до суду в метро. Там на нього накинулися молодики з протилежними ідеологічними поглядами. Сутички відбувались як у метро, так і перед будівлею суду (відео додамо в коментар).

Подібний інцидент стався і перед судом 20 липня. Тоді окрім нашого Клієнта постраждали його однодумці, поліція, службова охорона і преса. Про це ми писали тут:.

У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ

Олексій Боленков, громадянин Білорусі, перебував в Україні з 2014 року. Не притягався до жодної кримінальної чи адміністративної відповідальності.

І от ввечері 21 квітня у київському помешканні нашого Клієнта пройшли обшуки. Співробітники СБУ вручили йому рішення про примусове повернення за межі України, зазначивши, що він нібито створює загрозу національній безпеці.

Адвокати Міллер, юридична компанія оскаржили рішення СБУ.

Шевченківський районний суд міста Києва це рішення не скасував.

Однак Шостий апеляційний адміністративний суд вирішив інакше, задовольнивши скаргу адвокатів Міллер.

Позиція апеляційного суду така:

1) Шевченківський суд проігнорував вимоги Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства.

2) Матеріали справи не містять належних доказів, які б підтверджували факти вчинення протиправних дій з боку Олексія Боленкова.

3) СБУ не надала обґрунтованих пояснень, яким чинним законодавством України забороняється участь у акціях.

4) Прихильність особи до певної ідеології, зокрема до анархістської, не може свідчити про загрозу національній безпеці України.

5) Зазначено у постанові суду і про процедурні порушення СБУ під час прийняття рішення щодо нашого Клієнта.

Таким чином, суд підтвердив, що СБУ не довела порушення Боленковим Олексієм законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, і не мала доказів стосовно того, що діяльність білоруського активіста буцімто суперечить інтересам нацбезпеки України.

Скани рішення суду додаємо в коментарі до посту.

НАША ПОЗИЦІЯ

Наша позиція повністю співпадає з позицією апеляційного суду. Скарга адвокатів цілком задоволена.

«Суд апеляційної інстанції детально дослідив матеріали справи та врахував усі наші доводи. Такі рішення підтверджують те, що ми є правовою державою, а права людей захищаються судом»

коментує адвокат Міллер, юридична компанія Яна Мороз

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО

Стаття 62 Конституції України закріплює презумпцію невинуватості — людина є невинуватою, доки її вина не буде доведена.

Припущення посадових осіб СБУ про те, що Олексій Боленков може вчинити злочин у майбутньому і вказівка на те, що таке рішення прийнято з метою попередити злочини не є законними підставами для прийняття рішення про видворення особи. Для таких дій мають бути докази вини.

Детальніше про справу Боленкова Олексія та рішення суду першої інстанції ми писали тут: .