fbpx

Захищаємо права полонених Азовців: ЄСПЛ відкрив провадження проти росії за нашими скаргами

06.12.22
Автор публікації: Євгеній Скуратівський

У вересні ми подали скарги до Європейського суду з прав людини від імені матері двох військовополонених із полку «Азов» щодо порушення росією їхніх прав.

Суд визнав нашу заяву прийнятною та обґрунтованою для початку розгляду справи. Хоча у більшості випадків ЄСПЛ повертає їх саме на першому етапі оцінки. 

Чому це важливо? 

Наразі росія не визнає над собою юрисдикції ЄСПЛ. Втім рф має нести відповідальність за свої злочини. Їх мають визнати та зафіксувати на всіх можливих рівнях, зокрема, у Європейському суді з прав людини. Можливо це не призведе до негайного результату і поновлення прав наших клієнтів просто зараз, проте підготує для цього міцну основу до того часу, коли ЗСУ переможуть у війні з росією.

У чому суть скарги?

Йдеться про особисту недоторканість, порушення права на життя і свободу чоловіків, катування, а також право на приватне та сімейне життя матері. 

Двоє братів-військовослужбовців полку «Азов» зникли безвісти у Маріуполі навесні цього року. Старший тривалий час перебував у полоні в колонії смт Оленівка на Донеччині. 21 вересня він повернувся додому у межах обміну. Де зараз молодший брат і що з ним — невідомо. 

Що далі?

Після відкриття провадження суд розпочне розгляд справи та може попросити надати додаткові докази і пояснення. Крім того, ми подали до ЄСПЛ окрему скаргу від старшого брата. Нині ми чекаємо, поки ЄСПЛ отримає її. Далі будемо просити об’єднати скарги.

Більше деталей про цю справу тут