fbpx
+380 (67) 538 45 38

Захищатимемо інтереси заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова

20.07.21

Ірина Венедиктова усунула від виконання обов’язків заступника генпрокурора Гюндуза Мамедова. Міллер, юридична компанія вважає, що ця справа має великий суспільний інтерес, адже стосується національної безпеки нашої держави та координації розслідувань злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Саме тому ми погодились представляти інтереси Гюндуза Мамедова в цій справі.

У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ?

Нашого Клієнта протиправно достроково позбавили доступу до державної таємниці та не подовжили допуск на новий строк. Йому вказують на те, що він не вказав у документах роботу за сумісництвом в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова.

Вважаємо це формальною причиною. Гюндуз Мамедов подав до Служба безпеки України стандартний пакет документів, який надавався під час попередніх процедур отримання доступу до державної таємниці. Крім того, СБУ та Генпрокурор проігнорували той факт, що інформація, про яку йде мова, вже зазначалася нашим Клієнтом в щорічних деклараціях, а, отже, є відкритою. Тому вважаємо позбавлення пана Мамедова доступу до держтаємниці безпідставним, а рішення — суб’єктивним.

Керуючись саме некоректною інформацією, наданою СБУ, генеральний прокурор Ірина Венедиктова в подальшому позбавила Гюндуза Мамедова керівництва:

— Департаментом щодо нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту;
— Департаментом захисту інтересів дітей та протидії насильству та Тренінговим центром прокурорів.

Крім того, генеральний прокурор скоротила посаду заступника Генпрокурора. Фактично це «приціл» на Гюндуза Мамедов, адже наразі він вже є прокурором без відповідних повноважень, хоча, наприклад, координація діяльності Тренінгового центру не потребує доступу до держтаємниці. Кінцева мета всіх цих маніпуляцій — звільнення.

НАША ПОЗИЦІЯ

Вважаємо це рішення не тільки юридично нікчемним, а також і політично мотивованим. Після усунення Гюндуза Мамедова з посади заступника Ірина Венедіктова перевела під свій контроль ряд резонансних кримінальних проваджень. Наприклад, щодо соратників Віктора Медведчука з «Українського вибору», які сприяли захопленню Криму та брали активну участь в організації та проведенні так званого «референдуму».

Нагадаємо, що наприкінці червня обвинувальні акти по двом керівникам цієї громадської організації вже були скеровані до суду. Про перспективу гальмування, можливо, й повного згортання розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту РФ та підконтрольними їй окупаційними адміністраціями і незаконними збройними формуваннями, неодноразово говорили правозахисники, представники громадських організацій та адвокати жертв. Те ж саме стосується перспектив об’єктивного розслідування Іловайської та Дебальцевської трагедій, захоплення моряків у Керченській протоці.

Міллер, юридична компанія має намір відновити права та інтереси нашого Клієнта, застосувавши весь арсенал сили закону.

НАШІ ДІЇ:

— Подані оновлені документи на отримання доступу до державної таємниці;
— Подано заяву про злочин.

Щодо документів на отримання доступу до державної таємниці.

Новий пакет документів подано із даними про роботу за сумісництвом в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова. Відсутні підстави не надавати такий доступ. Вичерпний перелік таких підстав зазначено у ст. 23 Закону України «Про державну таємницю».

ЩОДО ЗАЯВИ ПРО ЗЛОЧИН

Ми подали заяву в ДБР про злочин за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення Гюндузом Мамедовим.

Це стосується кримінального провадження №42021000000001418 від 07.07.2021 за ст. 366 ч.1 КК України (службове підроблення), яке розпочато ДБР за нібито заявою журналіста газети «Всеукраїнська правозахисна газета «Міжнародний центр прав людини» та має компрометуючий пана Мамедова характер. За нашими даними, основні слідчі дії проводяться прокурорами Генеральної інспекції — підрозділу Офіс Генерального прокурора, що напряму підпорядкований Ірині Венедиктовій, а слідчі Державне бюро розслідувань фактично відсторонені від будь-яких процесуальних дій.

Однак, в публікації журналіста на особистій сторінці в мережі Фейсбук зазначено, що він інформує Офіс Генерального прокурора про те, що такого ЗМІ не існує, адреса офісу вигадана, а власне «фейкова» заява, на його думку, написана особою на прізвище Швець, який раніше працював в інтернет-виданні «Багнет». Далі у публікації зазначено, що «… цей Швець разом зі своїм братом по розуму займається розсилкою подібних фальшивок вже кілька років….».

Отже, в діях невстановлених осіб, які спрямували сфальшоване звернення за фактами, які повною мірою не відповідають дійсності, та від імені особи, яка її не писала, вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.383 КК України, а саме завідомо неправдиве повідомлення про вчинення кримінального правопорушення.

За коментарями по справі Гюндуза Мамедова звертайтесь за ел.адресою: pr@millerlawfirm.com.ua