fbpx

Заборона російського музичного контенту в Україні: що пропонують законодавці? 

22.04.22

Україні давно потрібно було припинити будь-які контакти з росією. Але з різних причин це було неможливо. Тому нині законодавці намагаються зробити все можливе, щоб позбавити рф впливу на українців, зокрема, і в культурній сфері. Для цього вони розробили кілька законопроєктів, спрямованих на заборону російського музичного контенту та посилення ролі української мови у публічному просторі. Розповідаємо детально. 

Законопроєкт № 7273-1  про внесення змін до законодавства щодо національного музичного продукту. Законодавці пропонують заборонити використання російської музики в Україні, а саме:  

  1. Повну та безстрокову заборону публічного виконання, показу, демонстрації, сповіщення фонограм, відеограм та музичних кліпів російського авторства.  
  2. Заборону концертів для всіх російських артистів 

Однак будуть винятки. Ті, хто публічно та відкрито засуджують російську агресію, зможуть виступати в Україні. Їх вноситимуть до спеціального списку. 

До війни приїжджати в Україну з гастролями було заборонено виконавцям із росії, які публічно підтримували анексію Криму та військову агресію на Донбасі.  Таких артистів вносили до «Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці». Виконавці з росії, яким пощастило не потрапити до «чорного списку» могли гастролювати в Україні, але тільки після узгодження своїх гастролей зі Службою Безпеки України.

Тобто, тепер замість «чорного списку» заборонених виконавців з росії, з’явиться «білий список» із дозволеними виконавцями.

  1. Напрям на підтримку та розвиток національної музичної творчості

Депутати пропонують ввести новий термін в законодавство — поняття національного музичного продукту та запровадити програми його підтримки, зокрема передбачити грантування. Йдеться про запровадження нових програм та заходів для створення українського музичного контенту.

Це дозволить витіснити російських виконавців з українського ринку і розширити використання українського контенту.

Законопроєкт №7273-1 пов’язаний з іншим не менш важливим законопроєктом № 7273. Останній передбачає:

  • Збільшення на радіо та телебаченні частки пісень українською  до 50% (раніше було 35%) протягом доби, а також поширених у проміжку часу між 07.00 та 14.00 і між 15.00 та 22.00.
  • До звільнення всіх окупованих українських територій та припинення війни заборонити на території України відтворення аудіовізуальних (відеороликів, фільмів) творів у виконанні громадян і резидентів держави-агресора на радіо, телебаченні, в розважальних закладах, громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників), в закладах освіти, закладах культури та відпочинку, готельного та ресторанного бізнесу, кінотеатрах, громадському просторі тощо. 

Тобто передбачається повна заборона на відтворення музичного контенту держави-агресора на українському телебаченні та радіо. 

Загалом, ухвалення законопроєктів № 7273 та № 7273-1 має  посилити роль української мови в публічному просторі. 

«Ухвалення цих законопроєктів дозволить не лише зняти з ефірів радіостанцій пісні російських виконавців і натомість наповнити українськими, а й взагалі обмежити використання російської музики в громадських місцях.  А також посилить домінування вітчизняного  музичного контенту  і що не менш важливо, перекриє для росії значну частку ринку просування свого продукту»,  

коментує юрист практики захисту бізнесу Христина Унгурян.

Звернутися за консультацією до наших юристів можна через:

  • офіційний e-mail office@millerlawfirm.ua
  • сайт https://millerlawfirm.ua (кнопка «залишити запит» праворуч вгорі сторінки)
  • месенджер Facebook
  • за телефоном +380 (67) 538 45 38