З Днем адвокатури України!
Сьогодні День адвокатури.
20 років тому указом Президента це свято зробили офіційним. Принципи адвокатської діяльності — верховенство права, законність незалежність, конфіденційність та уникнення конфлікту інтересів зафіксовані у Законі України 📄 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Цими принципами щодня керуються 12 адвокатів нашої компанії, коли спілкуються з клієнтами, беруть у руки нову справу чи йдуть у судове засідання. Дотриманням цих положень ми посилюємо демократію в Україні, щоб люди почувалися в безпеці. І це нас відрізняє від росії.
Щоб бути ще більш корисними, наші адвокати підготували для вас добірку порад, які можуть допомогти в бізнесі та житті.
Вчіть свої права і не соромтеся користуватися цими знаннями. Це як із заняттями з тактичної медицини — ніколи не знаєте, коли вам це може знадобитися.
Будь-яка дія тягне наслідки. Бездіяльність навіть більше. Тому варто захищати свої права незалежно від того, хто перед вами — правопорушник, знайомий, впливова особа чи правоохоронці. Якщо дозволите порушити свої права один раз — це буде повторюватися.
Фіксуйте домовленості. Всі угоди між бізнес-партнерами на будь-якій стадії бізнесу, особливо якщо це друзі чи родичі, оформляйте письмово. Перш ніж підписати, ознайомтесь з умовами та змістом документа, а краще порадьтеся з адвокатом щодо ризиків. Якщо ви не впевнені в законності документу (договору, наказу) або не розумієте його суть — не підписуйте.
Комунікація з правоохоронцями. З досвіду найбільш стресовим для клієнтів є обшук. Через його неочікуваність та динаміку проведення. Тому подбайте про свій комфорт та спокій заздалегідь (див. пораду №1). Дізнайтеся про те, як відбувається слідча дія та на що варто звернути увагу. Не поспішайте виконувати вимоги правоохоронців та відповідати на їхні запитання. За можливості сконтактуйте з адвокатом.
Взаємини з роботодавцями. Скріплюйте письмово домовленості з працівником/роботодавцем стосовно умов та формату роботи, посадових обов’язків та оплати. Це дозволить потім довести в суді те, що ваші права порушено. Листування електронною поштою та в месенджері може бути доказовою базою в судовому процесі, тому зберігайте скріншоти важливих для вас домовленостей.
Перевіряйте партнерів. Вступаючи у договірні відносини з кимось — важливо оцінювати не тільки законність вашого договору, а й бекграунд вашого партнера — чи має він право укладати подібні договори, чим він займається, яка в нього репутація. Іноді кримінальні проблеми виникають не внаслідок незаконних дій, а через співпрацю не з тими людьми та організаціями.
Сімейні справи. Від початку ознайомлюйтесь з документами, які ви підписуєте на прохання партнера/партнерки. Якщо виникають запитання — проконсультуйтеся з юристом і зберігайте копії таких документів. Також зберігайте всі підтвердження придбання спільного/особистого майна (чеки, договори). А ще — укладайте шлюбний договір.
Дбайте про приватність. Не пишіть у месенджерах чи повідомленнях електронною поштою речі, які б ви не хотіли, щоб пізніше сторонні люди читали у матеріалах негласних слідчих дій.
Перевіряйте достовірність даних. Публікуючи в інтернеті будь-яку інформацію, перевіряйте її правдивість. Оскільки за поширення брехні, яка порушує права іншої людини, вам доведеться відповідати.
Не підкоряйтеся незаконним наказам. Пам’ятайте, якщо керівник віддав вам незаконний наказ, і очевидно, що він протиправний — ви теж будете нести відповідальність за його виконання. Не робіть цього. Або попросіть повторити отриману вказівку в письмовому вигляді чи надайте свої заперечення на вказівку також письмово.
Памʼятайте, що важливо усе. Виправдувальний вирок — це тільки частина результату. Не слід забувати про необхідність зберегти та захистити репутацію як під час слідства, так і під час судового процесу. Якість — це коли не існує другорядних питань.
Довіряйте своєму адвокату. З юристами, як і з лікарями — якщо хочете щоб вам допомогли, розкажіть все про свій біль. Навіть те, що може здаватись некомфортним. Не замовчуйте деталей вашої справи, бо тільки знаючи всі обставини вам зможуть надати кваліфіковану допомогу.
Майте контакт адвоката у своєму телефоні. Всіх негативних наслідків можна уникнути, якщо звернутись до адвоката завчасно. Культуру правової допомоги можуть змінювати саме ті, хто нею користується. Саме тому, дзвінок до адвоката має передувати вчиненню значущих подій у вашому житті.
Керуючись цими простими правилами, ви завжди будете контролювати кордони, за якими можуть порушити ваші права.
А ми натомість будемо продовжувати робити те, що вміємо найкраще — захищати права людей, ставати повноцінними партнерами держави 🇺🇦 і допомагати їй вдосконалювати правову систему. Щоб принцип верховенства права був доступний кожному, хто цього потребує. Саме в такій країні ми хочемо жити.