Юридична компанія «Міллер» представлятиме інтереси Денис Бигус (Denys Bihus) в суді.

У квітні цього року Ігор Гладковський, син колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та фігурант журналістського розслідування, подав в суд на журналістів програми «Наші гроші» Денис Бигус (Denys Bihus) та Леся Иванова (Lesya Ivanova).
Предмет позову: визнання недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Гладковського та підлягає спростуванню інформації, поширеної в сюжеті «Друзі Президента крадуть на оборонці (секретні переписки)».
В сюжеті йшлося про схеми розкрадання коштів в оборонній сфері.
Стосовно позова є декілька цікавих фактів.
Наприклад позовні вимоги: Гладковськи просить визнати недостовірним весь сюжет, а не конкретні тези. При тому, що сюжет містить і відомості що жодним чином не стосуються Позивача: щодо діяльності інших учасників схеми – Віталія Жукова чи Андрія Рогози; підприємств-учасників оборудок; а також довідкову інформацію про Укроборонпром та його діяльність. Тому не зрозуміло, що саме потребує спростування.
Або висновок лінгвістичної експертизи від експерта ТОВ «Центр судових експертиз «Альтернатива» Л.Фраймович. Свідоцтво Фраймович про присвоєння кваліфікації судового експерта анульоване ще у 2016 році після її звільнення з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Стосовно самої справи.
Генеральна прокуратура дещо гальмує процес захисту. Колишній Генпрокурор Юрій Луценко у березні заявляв, що в одному з кримінальних проваджень ГПУ переписка де бере участь Гладковський і яка згадується в сюжеті є, журналісти звертались до ГПУ з проханням це підтвердити. Проте їм відмовили у наданні інформації.
Фрагмент переписки, яку намагались підтвердити Денис Бігус та Леся Іванова, міститься в одному з кримінальних проваджень, що було передно з ГПУ до НАБУ. І НАБУ підвердило це у травні 2019.
Стосовно судового розгляду.
На останньому засіданні суддя відмовив у задоволенні клопотання про витребуванні доказів від ГПУ, тому йому було заявленовідвід. Інша суддя цього ж суду – Н.Ларіонова – відмовила у задоволення заяви.
Отже в понеділок, 9 вересня 2019 року о 9.30 розгляд справи продовжиться суддею Володимиром Гребенюком за адресою м. Київ, вул. Волоська 6/14 “Б”
Право журналістів на поширення суспільно-важливої інформації, за умови, що вони діють добросовісно, дотримуються журналістських стандартів та мають підстави вважати отриману ними інформація достовірною, має бути захищене.
Навіть якщо ця достовірна інформація шкодить репутації високопоставлених чиновників.