fbpx
+380 (67) 538 45 38

Як подбати про «придане» у 21 сторіччі: шлюбний договір — для кого і навіщо?

01.02.23

Укладання шлюбного договору стає нормою, а не рідкістю. Це тому, що правова культура в нашій країні дійсно розвивається. Навіщо потрібен цей договір і коли варто його укладати? Про нюанси розповідає старша юристка практики судових спорів Юлія Рябець. 

Що фіксують, а чого не прописують у шлюбному договорі? 

  • майнові зобов‘язання, вирішення спірних питань подружжя
  • зобов`язання щодо особистісних стосунків. Наприклад, щоденне прибирання чи приготування обіду кимось із пари прописати не можна. 

Чи фіксують у договорі питання дітей?

Так. Але тільки ті, що стосуються забезпечення дитини. Питання графіку побачень чи місця проживання дитини у випадку розлучення цей договір не фіксує. 

Навіщо договір, якщо є закони?

Шлюбний договір – ніби ваш особистий додаток до законодавства. Адже, ви можете  зазначити індивідуальні опції, які будуть комфортні саме для ваших обставин.

Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір?

Так.

Коли можна заключати шлюбний договір?

  • До реєстрації шлюбу (набирає чинності вже з моменту реєстрації шлюбу)
  • Вже знаходячись у шлюбі.

Поки діє договір?

Прописані умови чинні до моменту розірвання шлюбу. Але у документі можна передбачити збільшення строку дії договору за потреби.

Чи можна потім відмовитись від такого договору?

Так, якщо на це згодні обидві сторони. Також за спільною згодою можна вносити зміни у договір. Вони повинні бути посвідчені нотаріусом.

«Шлюбний договір — не панацея, але це інструмент попередження спорів між подружжям. Проте, звертайте увагу на те, що наше законодавство встановлює заборону ставити одного з подружжя у надзвичайно невигідне матеріальне становище, тому варто детально продумати та узгодити умови такого договору з юристом»,

коментує старша юристка практики судових спорів Юлія Рябець.