fbpx

Як не позбутись водійського посвідчення на Новий рік?

30.12.21

На порозі Новорічні свята. Поліція в ці дні працює в посиленому режимі, для забезпечення безпеки на дорогах. І зупиняють водіїв частіше.

Тому ми підготували для вас кілька простих правил, для зменшення ризику маніпуляцій з-боку поліцейських, коли вони зупиняють водіїв за підозрою на стан сп’яніння. Перед тим як почати, запам’ятайте основне правило: не сідайте за кермо, якщо вживали алкоголь! Це наражає на небезпеку не тільки вас та ваших близьких, а й оточуючих. Тому краще таксі або драйвер.

Але якщо ви не вживали алкоголь, але вас зупинили, пам’ятайте наступні правила.

1. Перед усім, заспокойтесь і відкладіть всі свої справи. Навіть якщо хтось в інтернеті неправий. Адже ціна помилки висока.Покарання за керування транспортним засобом у стані сп’яніння (алкогольного або наркотичного) становить 17 000 грн штрафу та (не або) позбавлення посвідчення водія строком на 1 рік.

2. Якщо вас підозрюють на стан алкогольного сп’яніння, то ви маєте пройти огляд за допомогою приладу «Drager». Під час проведення огляду поліцейський здійснює відеозапис, а в разі неможливості – повинен залучити двох свідків.Якщо ви не згодні з результатами приладу «Drager» або не хочете проходити огляд за допомогою цього приладу, то поліцейські повинні запропонувати вам пройти огляд у закладі охорони здоров’я.

3. Якщо ж у вас підозрюють на стан наркотичного сп’яніння, то огляд буде проводитись виключного в медичному закладі.ВАЖЛИВО! Не відмовляйтесь від проходження огляду, оскільки відмова є таким же самим правопорушенням, як і керування в стані сп’яніння.В медичному закладі вам запропонують здати зразки біологічного середовища.Пам’ятайте, що відповідно до чинного законодавства предметом дослідження біологічного середовища можуть бути слина, сеча та змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук.

4. Якщо поліцейські пропонують вам відмовитись від проходження огляду і самостійно протягом 2-х годин здати аналізи (так, таке також буває), то ні в якому разі не погоджуйтесь на це.Оскільки довідка від лікаря-нарколога отримана в порядку самозвернення «про тверезість» не відміняє порушення. І сам огляд має проводитись виключно в присутності поліцейського.

Будьте обачливі. А якщо у чомусь сумніваєтесь – одразу телефонуйте нам 😊

Тверезого Нового року та Різдва!