fbpx
+380 (67) 538 45 38

Випили? Чи можна сідати за кермо?

30.04.21

Тверезе водіння – один із запобіжників аварій на дорогах.

Напередодні вихідних, святкуючи, не забувайте про безпеку руху. Детально про допустимі норми алкоголю в крові розповідає старша юристка нашої Компанії Марина Сорока.

Допустимий вміст алкоголю в крові людини, яка керує транспортним засобом, – 0,2 проміле. Прийнята в усьому світі класифікація говорить, що це майже нульова, найлегша ступінь сп’яніння. Її ще називають доклінічною або безсимптомною.

Така кількість алкоголю в крові ніяк не відображається на поведінці людини та не проявляється в зовнішніх ознаках. Її можна виміряти лише в лабораторних умовах або за допомогою спеціальних приладів «Drager».

Існують захворювання та продукти, які підвищують вміст природного алкоголю в організмі людини. Тому, щоб уникнути необґрунтованих штрафів за «п’яну їзду», в Україні та в багатьох європейських країнах, встановлено гранично допустиму норму.

До прикладу, в Німеччині вона сягає 0,3-0,5‰, у Великобританії та Канаді – 0,8‰, США 0,4-0,8‰. Це можна пояснити культурними та гастрономічними особливостями місцевих мешканців.

Проте це не означає, що громадянам дозволяється їздити напідпитку. У Німеччині, якщо водій потрапив у ДТП, то навіть 0,3‰ вважається обтяжуючою обставиною.

У багатьох українських водіїв складається враження що дозволені 0,2‰ дають їм можливість випити келих вина. Теоретично це так, але залежить від фізіологічних властивостей кожної окремої людини.

Алкоголь виводиться з організму не так швидко, як хотілося б. На цей процес може піти від 4 до 30 годин, а то й більше! Усе залежить від статі, ваги та індивідуального обміну речовин.

Детальніше – у таблиці.

Виведення з організму наркотиків теж має свої особливості. Після одноразового вживання «травички» наркотичну речовину можна буде виявити в сечі ще протягом тижня. Якщо ж аналізи проводяться у завзятого курця, то наявність можна виявити навіть через місяць після останнього прийому наркотиків. Іноді – ще довше.

Тож, якщо ви знаходитесь в стані будь-якого сп’яніння – не сідайте за кермо! Будьте обачними та не сподівайтесь на волю випадку.

Тим паче – уже діють нові санкції, і за кермування в стані сп’яніння доведеться заплатити 17 000 гривень та залишитися без посвідчення водія на рік.