fbpx

Виграли справу в апеляційному суді: скасовано рішення, яким була закрита справа проти нападника на Мустафу Найєма

11.10.21

Сьогодні Київський апеляційний суд задовольнив скаргу наших адвокатів у справі про напад на Mustafa Nayyem та скасував ухвалу Шевченківського суду про закриття кримінального провадження за обвинуваченням Саітова Магомеда-Аміна.

Раніше Шевченківський суд вирішив закрити справу у зв’язку зі спливом строків розслідування. За його версією, прокурор направив обвинувальний акт до суду уже буцімто поза строками, встановленими кримінальним процесуальним кодексом.

НАША ПОЗИЦІЯ

В апеляційній інстанції ми доводили, що це рішення грунтується на власній ініціативі судді Шевченківського суду Тетяни Овсеп’ян, яка за відсутності відповідних клопотань сторін та без необхідних підтвердних документів, самовільно закрила справу.

Оскільки в реальності підстав для закриття не було, а справу направлено до суду в межах строків досудового розслідування, навіть з запасом. І колегія апеляційного суду підтвердила це.

«Наразі справа мала б повернутись в Шевченківський районний суд для нового розгляду. Проте там закінчились судді, які б могли розглядати цю справу. Тому невдовзі Київський апеляційний суд повинен буде визначити підсудність та перенаправити цю справу до іншого суду — для розгляду по суті.

Наша задача при цьому незмінна — забезпечити збереження прав клієнта, який є потерпілим у справі»

прокоментувала ситуацію Оля Веретільник, адвокат Міллер, юридична компанія.

Нагадаємо, 30 квітня 2018 року поблизу Бессарабської площі у Києві на Мустафу Найєма напали четверо осіб — Темербулатов Умолт, Саітови Ахмед, Магомед-Саліх та Магомед-Амін. Справа Магомеда-Аміна розглядається окремо, оскільки він тривалий час ховався за кордоном та перебував у розшуку, поки Шевченківський суд розглядав справу за обвинуваченням щодо його родичів.

Саітов Магомед-Амін обвинувачується в безпосередньому нанесенні середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві у складі групи осіб.