Виграли апеляцію по Протасовому Яру!

23.09.21

Апеляція скасувала рішення окружного адмінсуду та залишила чинними рішення Київради щодо Протасового Яру.

В 2020 році Київрада прийняла два важливих рішення, якими повернула земельним ділянкам у Протасовому Яру (територія в Солом’янському районі міста Києва) статус зелених зон та вирішила почати створення ландшафтного парку на цій території.

Майже відразу рішення були оскаржені, а їх дія зупинена ухвалою суду про забезпечення позову.

Причина в тому, що раніше на цій території планувалось будівництво житлово-торговельного комплексу.

Сьогодні в суді відбувалась жвава дискусія навколо питання, чи порушені права позивача – суборендаря однієї із земельних ділянок ТОВ «Дайтона Груп» – враховуючи його витрати на підготовку до будівництва.

Київська міська рада відстоювала думку що ні, оскільки земельна ділянка використовувалась незаконно, і це раніше за позовом Київради встановив господарський суд. Тому орган місцевого самоврядування був вільний розпорядитись цією територією так, як би це відповідало інтересам громади, а не тільки конкретного забудовника.

«Це важливе рішення, оскільки підтверджує, що на території Протасового Яру не може здійснюватись будівництво. І це рішення набуло законної сили. Проблема залишається – в Шостому апеляційному адміністративному суді чекають розгляду ще три судові справи, що стосуються тієї ж спірної земельної ділянки. Але ми на правильному шляху»

 зазначила адвокатка Міллер, юридична компанія Оля Веретільник, яка в спорі представляла Київраду.

Вітаємо громаду Протасового Яру з перемогою!