fbpx
+380 (67) 538 45 38

Ви просили – ми зробили.

19.01.21

Тепер у нас є і рамка для вас у Facebook, яку ви можете добавити собі – щоб показати, що ви підтримуєте ініціативу переходу мови обслуговування на українську.

Щоб спробувати треба (о дивина!) тицьнути на кнопку «Спробувати» біля цієї рамки.

А ось ще цікаві подробиці про вже чинний закон.

ЯК ЦЕ ВЖЕ ПРАЦЮЄ?

16 січня 2021 набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Раніше ми написали для вас детальну інструкцію, як діяти, коли ви є свідком порушення встановлених цією статтею вимог про використання української мови: як зафіксувати і куди звертатись зі скаргою. Детальніше про це можна почитати отут: .

Як повідомив Уповноважений із захисту державної мови, за період 16–18 січня до нього надійшло вже більше 100 таких скарг. Він також зазначив: «Переважно вони стосуються інтернет-сайтів, реклами, вивісок. Була скарга, що хтось із керівництва ОСББ не хоче спілкуватися українською з жителями будинку. З кожним випадком ми будемо розбиратися та з’ясовувати, відправляти свої рекомендації».

А ШТРАФУВАТИ-ТО БУДУТЬ?

Відповідно до ст.55 Закону, після направлення скарги, Уповноважений може ухвалити рішення про залишення скарги без розгляду, здійснення мовної експертизи, або здійснення контролю за застосуванням державної мови.

За результатами здійснення контролю, Уповноважений складає акт. Якщо в акті зафіксовано порушення мовного законодавства – оголошується попередження і порушення мають усунути протягом 30 днів.

Якщо це порушення є повторним протягом року – Уповноважений одразу складає протокол.

Після того, як Уповноважений складе протокол і збере інші матеріали – він розглядає справу за участю порушника і виносить постанову про накладення штрафу.

За повторне порушення мовного законодавства накладається штраф від 5100 до 6800 гривень. При цьому. штрафуватимуть не персонал, а власників закладу.

Однак, положення, що стосуються стягнення штрафів, будуть діяти з 16 липня 2022 року.

До цього часу – триває перехідний період, під час якого всі суб’єкти господарювання мають змогу підготуватись до виконання вимог закону і усувати наявні в них порушення.

Чи буде цей закон дієвим – залежить від кожного із нас. Адже ми – це ті, хто надає послуги споживачам, і ми – це ті, хто і отримує ці послуги.
Тому – говорімо українською! І все буде добре!