Встановлення історичної справедливості: навіщо добиватися результату у справі, де вже неможливо покарати винних?
Наша компанія представляє потерпілого в одній зі «справ Майдану». Справа стосується обвинувачення 19 людей у службовому підробленні рапортів. Це стало підставою для складання протоколів про адмінправопорушення та незаконного перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій.
За цими протоколами пізніше притягнули до відповідальності учасників акції «Автомайдану» — автопробігу до резиденції екс-президента Януковича 29 грудня 2013 року.
Обвинуваченими у справі є колишні співробітники Державтоінспекції, екс-заступник начальник ДАІ Києва Ігор Опанасенко, колишній командир полку Дорожньо-патрульної служби ДАІ столиці Віктор Тищенко.
Справа наразі перебуває на етапі допиту потерпілих, їх кілька десятків. Під час минулого судового засідання допитали трьох потерпілих: вони підтвердили участь в акції протесту і їх можна ідентифікувати як учасників, і що вони не бачили, що їх зупиняли співробітники ДАІ. При цьому у протоколах про адміністративні правопорушення і рапортах цих співробітників зазначалось, що водії не зупинялись на вимоги співробітників ДАІ.
Строки притягнення до відповідальності обвинувачених закінчилися.
Раніше представником частини потерпілих у справі був Роман Маселко, який уже не може виконувати цю функцію у зв’язку з обранням до Вищої Ради Правосуддя.
Чому це важливо?
Йдеться про надважливий час української історії — протести проти корупції, свавілля правоохоронців та підтримки євроінтеграції, які переросли у Революцію Гідності. І роль «встановлювача історичної істини» у цьому випадку має відіграти суд.
Чому так відбулось?
У справі дуже багато обвинувачених — це розтягує тривалість розгляду будь-якої справи. Крім того, попередній суддя не встиг закінчити розгляд справи, і слухання почалось з початку минулого року.
Тому, на жаль, притягнути до відповідальності будь-кого за ці злочини вже неможливо.
Тоді навіщо надавати увагу такій справі?
Для встановлення фактів. Суд не може покарати обвинувачених. Але кінцеве рішення поставить крапку у встановленні фактів — було підроблення документів, чи протестувальники дійсно не зупинялися на вимоги правоохоронців, чи мало місце масове безпідставне складання адмінпротоколів, для того, щоб перешкодити мирним протестам.