Відсоткова філантропія: українці зможуть сплачувати податки на користь благодійних організацій 

25.08.22

Перераховувати частину податків від прибутку фізичних осіб на користь благодійних та громадських організацій. З такою пропозицією виступили закондавці, зареєструвавши відповідний проєкт закону

Як це відбуватиметься?

Раз на рік українці зможуть направити 2% від податку на доходи фізичної особи (це 18%), на користь однієї організації. Якщо ж таких організацій дві — то по 1% на кожну.

Вимоги до неприбуткових організацій, які бажають отримати допомогу, мають відповідати таким критеріям:
  • cтворена відповідно до вимог законодавства про неприбуткові організації
  • включена до реєстру неприбуткових організацій
  • не мати заборгованості по сплаті податків
  • використати надану допомогу за благодійним призначенням
  • подати заяву на включення до реєстру отримувачів відсоткового відрахування до 30 квітня поточного року

Людина, яка бажає направити частину своїх податків на благодійність, має до 1 червня поточного року надіслати в податкову заяву про відрахування.

Далі податкова перевіряє подані заяви і у  разі позитивного рішення, податківці подають зведений розрахунок у казначейство, що здійснює перерахунок коштів.

Після використання відсоткових відрахувань, отримувач допомоги подає до податкової звіт.

У законопроєкті передбачено, що ця можливість буде доступною з 2024 року, проте, є ймовірність, що нововведення запрацює і раніше.

«Практика податкових відрахувань  поширена в іноземних країнах  і пропоноване нововведення є ще одним кроком в розвитку демократії в Україні. Оскільки люди зможуть самостійно вирішувати долю частини своїх податків та направляти їх організаціям, що вирішують проблемні питання на місцях, або тим хто має потребу для реалізації важливого проєкту, наприклад покупка Bayraktar»,

коментує молодший юрист практики захисту бізнесу Андрій Івченко.