Відпустка під час війни: що потрібно знати про основні особливості?

09.05.22
Автор публікації: Юлія Рябець

Віднедавна набув чинності закон, який регулює надання щорічних відпусток під час війни (закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Документ передбачає, що під час воєнного стану працівники мають право на 24 дні оплачуваної відпустки. Розбір цього законопроєкту ми робили у попередньому матеріалі

Які особливості надання відпусток під час війни? 

  • Якщо щорічна основна відпустка (до запровадження воєнного стану) працівника більше 24 календарних днів, невикористані дні можна буде взяти після  скасування/припинення воєнного стану.
  • Якщо працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, роботодавець має право відмовити у наданні відпустки. 
  • Якщо ж працівник не залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, відпустку надають згідно з графіком, затвердженим роботодавцем, відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки».
  • Роботодавець має право звільнити працівника під час відпустки (виняток —   відпустка у зв’язку з вагітністю і пологами та  догляду за дитиною.

Відпустки у зручний час для працівника в умовах воєнного стану обов’язково надають таким групам населення:

  • дітям  до 18 років
  • особам з інвалідністю
  • жінкам перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї
  • жінкам, які мають 2 і більше дітей до 15 років або дитину з інвалідністю
  • одинокій матері (батьку), які виховують дитину самостійно 
  • опікунам, піклувальникам або іншим самотнім людям, які фактично виховують одного або більше дітей до 15 років за відсутності батьків
  • дружинам (чоловікам) військовослужбовців
  • ветеранам праці та людям, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною
  • ветеранам війни, людям, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
  • батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу
  • в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором

В індивідуальному порядку за згодою сторін можуть змінити графік відпусток. 

Часто отримуємо також такі запитання щодо відпусток:

– Чи можуть мене змусити змінити дату запланованої відпустки під час війни?

Ні. Адже, щорічна відпустка може бути перенесена на інший період лише за письмовою згодою працівника.

Чи має право роботодавець примусово відправити мене у відпустку без збереження заробітної плати?

Ні, примушування роботодавця піти у відпустку працівника незаконно. 

Я мати неповнолітньої дитини, чи маю я право на відпустку, щоб вивезти дитину у безпечне місце?

Одинокій матері (незаміжня і в свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька; жінка, яка виховує дитину без батька; вдова) може надаватися додаткова оплачувана відпустка —10 календарних днів.

«На період дії воєнного стану відсутнє обмеження щодо тривалості відпустки без збереження заробітної плати. Але якщо ця відпустка триває протягом місяця та більше працівнику не гарантується збереження на цей час страхового стажу, що впливає на розрахунок пенсій»,

коментує юрист практики судових спорів Юлія Рябець