fbpx

Відключіть Росію від SWIFT!

26.02.22

Українці не тішать себе ілюзіями, що хтось крім них самих буде їх захищати зі зброєю в руках. 

Проте ми всі сподіваємося, що тексти статуту ООН, Заключного акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Будапештський меморандум, Женевські конвенції, всі можливі і неможливі принципи, гарантії та декларації, які забороняють порушення суверенітету інших країн, ведення агресивних війн та порушення правил ведення війни — не пусті звуки. А міжнародне право — не ворох макулатури!

Тобто, порушення цих правил і принципів має тягнути за собою відповідальність. 

Яка це може бути відповідальність — зокрема, застосування економічних санкцій та ізоляція. 

Росія відверто і цинічно ігнорує будь-які з існуючих правил, усвідомлюючи, що до цього часу їм все сходило з рук, і цього разу відносини з заходом можуть нормалізуватись після того, як перший шок від їхнього нахабства спаде. 

Якщо так станеться знову, немає жодних гарантій, що наступною жертвою Росії через короткий час не стане країна НАТО чи ЄС.

Тому ми закликаємо Європейський союз та США шляхом застосування санкцій  відключити російських користувачів від SWIFT (міжнародна міжбанківська система передавання інформації та здійснення платежів). 

Росія не є самодостатньою — попри риторику, їй потрібно імпортувати значну кількість товарів. Також Росія заробляє на експорті нафти, газу. На її території існує бізнес, який співпрацює з західними партнерами і не може функціонувати без міжнародних переказів. 

Тому відключення Росії від системи SWIFT значно ускладнить (а подекуди унеможливить)  їй банківські розрахунки з рештою світу та завдасть максимальних економічних збитків. Заради майбутнього миру ми зобов’язані зробити так, щоб акт агресії коштував Росії дуже дуже дорого. І за допомогою такого кроку це можливо. 

Тому ми публікуємо цей допис, з закликом наших іноземних клієнтів, партнерів та друзів максимально поширити цю інформацію та закликати уряди своїх країн прийняти правильне рішення. 

❗ Наразі більшість країн, від яких залежить рішення, вже зважились, лише Угорщина блокує рішення. Але не потрібно зупиняти тиск!