Версії подій по справі вбивства Романа Ханенка.

26.05.20

В ЗМІ публікуються різноманітні версії вбивства в Житомирській області. Не всі вони відповідають дійсності.

1. Зокрема, про зв’язок вбивств з затриманням начальника райвідділу місцевої поліції на хабарі в цей же день. Начебто загиблі прийшли з’ясовувати відносини через те, що підозрюваний Анатолій Захарченко підставив поліцейського та відмовився платити данину.

2. Інша озвучена версія – самооборона Захарченка: виник конфлікт і Підозрюваний лише захищався, при цьому він начебто був тверезий, на відміну від нападників.

Декілька фактів, які відомо станом на зараз.

– Загиблі їздили на ставок у Попільнянському районі Житомирської області вже багато років. Всі були раніше знайомі з вбивцею, в тому числі Роман Ханенко. Дійсно приїхали відпочити.

– Ввечері біля багаття з Анатолієм Захарченком лишилось двоє гостей, а решта пішла спати в гостьовому будинку поблизу.

– Після того, як більшість гостей заснула, біля багаття почалась стрілянина – Захарченко почав стріляти в людей поблизу багаття. До того конфлікту між ними не було. Хоча в Анатолія Захарченка загалом відмічається агресивна та конфліктна манера поведінки.

– Коли Підозрюваний вбив двох біля багаття – ймовірно він усвідомив, що не виживе, тому що інші озброєні та дадуть відсіч. Крім того, всі потерпілі були військовими з досвідом. Тому Захарченко пішов вбивати інших, поки ті не попрокидались.

– При цьому дії Захарченка були достатньо розумними, щоб говорити про те, що він не знаходився в стані афекту та діяв цілком свідомо. Про свідчить, зокрема, намагання ввести в оману слідство після нападу.

– Чоловік, який вижив – єдиний, хто встиг втекти та побіг до найближчих будинків за допомогою. Свідки підтвердили, що того свідка не пускали в будинки. Але в одному господарі на прохання викликати швидку та поліцію викликали сина підозрюваного.

– В цей час Підозрюваний шукав свідка, який вижив, можливо із метою добити.

– Також нам стало відомо, що в Підозрюваного є зв’язки в місцевому відділку поліції. Трохи згодом дамо більше інформації щодо покривання Підозрюваного в інших правопорушеннях.

Сьогодні загиблих мають поховати.
Співчуття рідним і друзям.