Верховний Суд поставив остаточну крапку у справі Ігоря Гладковського проти журналістів Bihus.Info

18.02.22

Колегія суддів Верховного Суду не задовольнила касаційну скаргу Ігоря Гладковського і залишила в силі рішення апеляційного суду. Той раніше відмовив Гладковському-молодшому у позові до команди проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info. 

У цій справі ми захищали права журналістки Лесі Іванової.

Про що йдеться?

Справа стосувалась захисту честі та гідності Гладковського, які нібито були порушені внаслідок опублікування журналістського розслідування. Позивач хотів визнати неправдивою не якусь конкретну частину інформації, а повністю весь сюжет журналістського розслідування.

Про що був сюжет журналістів? 

У лютому 2019 року вийшов матеріал команди Bihus.Info про схеми розкрадання коштів в оборонній сфері https://bit.ly/3mlbMnc. Одному із «головних героїв сюжету» — Ігорю Гладковському, сину колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, не сподобалось, що у сюжеті згадується його ім’я. Тому він вимагав у суді, щоб сюжет визнали недостовірною інформацією. А також спростували повідомлення про те, що «Ігор Гладковський є організатором корупційних схем», хоча така фраза навіть не звучала у сюжеті.

Що цьому передувало?

Наша сторона довела в апеляційному суді, що вимоги позивача щодо визнання недостовірною всієї інформації, поширеної у сюжеті, не можуть бути задоволені, адже різні вислови у сюжеті:

1) правдиві;

2) не стосуються позивача;

3) є оціночними судженнями.

«Ця справа вкотре доводить, що право журналістів на вільне поширення суспільно-важливої інформації є необхідним аспектом демократичного суспільства та підлягає безперечному судовому захисту»

коментує  адвокат практики захисту ділової репутації Юрій Мельник.

Над цією справою працювали разом з Анатолієм Поповим, Олександром Бурмагіним, Євгенієм Воробйовим, Марією Музичкою.