Верховний суд перегляне вирок Сергію Стерненку за один патрон

10.09.21

Верховний Суд України 6 вересня відкрив касаційне провадження за нашими скаргами у справі за обвинуваченням Сергія Стерненка та Руслана Демчука у викраденні та незаконному позбавленні волі навесні 2015-го одеського екс-депутата Сергія Щербича.

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ?

Буде проведена перевірка, чи правильно Одеський апеляційний суд та Приморський районний суд м. Одеси застосували норми законодавства та надали правову оцінку обставинам під час ухвалення своїх рішень.

Нагадаємо, що 31 травня 2021 року Одеський апеляційний суд виправдав Стерненка за начебто викрадення у потерпілого 300 гривень, однак засудив за один патрон (bit.ly/3jy1hOE). Демчука засудили виключно за ч. 2 ст. 146 КК України («незаконне позбавлення волі або викрадення людини»). За ґрати їх не відправили, тому що сплив термін давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Що саме не так із рішеннями судів, ми писали у попередній публікації (bit.ly/3A0dKAt).

ЩО БУДЕ ДАЛІ?

Впродовж 10 днів після відкриття касаційного провадження суд готуватиметься до розгляду скарг. Окрім того, суд надав стороні обвинувачення та іншим учасникам судового провадження 20 днів на викладення їх позиції. Можливу дату та час засідання можемо знати орієнтовно 27 вересня.

Можливі варіанти розвитку подій:

— рішення судів попередніх інстанцій залишиться без змін;
— рішення буде скасоване та призначений новий судовий розгляд;
— рішення буде скасоване, кримінальне провадження закрите;
— рішення буде змінене.

НАША ПОЗИЦІЯ:

Ми наполягаємо на скасуванні рішень Одеського апеляційного суду та Приморського районного суду м. Одеси та вимагаємо закриття кримінального провадження.

«Суд, ухвалюючи рішення про визнання особи винуватою у скоєнні злочину, повинен спиратися на докази, які б підтверджували це. Неможливо засудити когось, керуючись лише сумнівними за достовірністю свідченнями потерпілого. У такому випадку суд, стаючи на захист прав однієї особи, грубо порушує права іншої»

наголошує Ілля Воробйов, адвокат Міллер, юридична компанія.

P.S. Сергій Стерненко захищають, окрім адвоката нашої Компанії Masi Nayyem, також Vitaliy Kolomiets, Mykola Orekhovsky, Вадим Оксюта та Andrii Pysarenko.

Руслана Демчука захищає адвокат нашої компанії Ілля Воробйов.