fbpx

Вчасно сплачуєте — менше сплачуєте. Як користуватися міськими парковками?

20.08.21

З травня цього року в Києві почали штрафувати за несплату стоянки на платних міських парковках (позначені розміткою синього кольору і відповідними знаками — 5.38, 7.6.1, 7.14).

Сьогодні практика справ про адміністративні правопорушення нагадає умови паркування, його оплати та можливі штрафи за несплату.

КОЛИ ТРЕБА ПЛАТИТИ ЗА ПАРКУВАННЯ?

В Києві оплачувати паркування необхідно в будні дні з 08:00 до 22:00.

У вихідні дні стоянка на міських паркінгах — безкоштовна. Також платити за парковку не потрібно в День Незалежності України, День Конституції, День перемоги над нацизмом та День Києва.

Крім того, правом безкоштовного паркування користуються люди з обмеженими можливостями (з інвалідністю) та ветерани війн.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ПАРКУВАННЯ?

Київ умовно поділений на три зони, від перебування у яких залежить вартість стоянки на платному міському паркінгу:

— зона І у центрі: 35 грн за годину;
— зона ІІ біля центру: 25 грн за годину;
— зона ІІІ в спальних районах: 5 грн за годину.

Подивитись карту із територіальними зонами можна тут: bitly.su/RkAe.

КУДИ ПЛАТИТИ?

Встановіть мобільний застосунок «Київ Цифровий». Через нього можна оплатити стоянку на міській парковці.

Далі:

1. Зайдіть в меню «Погодинне паркування»;
2. Вкажіть номер автомобіля;
3. Виберіть паркувальний майданчик, який застосунок підтягне за геолокацією, або ж оберіть самостійного вибору зі списку;
4. Натисніть «Почати паркування». Після цього застосунок починає рахувати час, проведений на майданчику.
5. Коли потрібно виїжджати, не забудьте знову зайти в застосунок та натиснути «Завершити паркування».

Автоматично сплата не припиниться, коли автомобіль рушить з місця. Я якщо забудете завершити паркування, заплатите значно більше, ніж необхідно:)

Оплата за паркування нараховується за першу годину, далі — за кожні півгодини. Списання коштів здійснюється автоматично, коли загальна сума за паркування сягає 100 гривень. Якщо сума менша, то оплата списується 1 числа наступного місяця.

ШТРАФ ЗА НЕСПЛАТУ ПАРКУВАННЯ?

За несплату стоянки на платній міській парковці загрожує штраф у 20-кратному розмірі від вартості 1 години паркування на тому майданчику, де знаходиться авто. Тобто, якщо ви не розпочнете вчасно сплату за стоянку у, приміром, першій зоні, то штраф сягатиме 700 грн.

«Інспектор може виписати штраф, якщо ви стоїте без оплати більше 10 хвилин на міській парковці. Тобто стояти на «синіх» паркомісцях безкоштовно можна до 10 хвилин (це передбачено приміткою ст. 152-1 КУпАП). І це не стосується майданчиків з автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, де оплата здійснюється під час виїзду.

Відбувається це так: інспектор фотографує машину, потім ще раз через 10 хвилин. Якщо ви досі не натиснули кнопку «Розпочати паркування»— виписує вам штраф»

пояснює Marina Soroka, адвокат Міллер, юридична компанія.

Також передбачається штраф в 30-кратному розмірі вартості години паркування (від 150 грн до 10500 грн в залежності від зони). Його накладають на водіїв, які не мають пільг, але припаркували автомобіль на пільгових місцях.

То ж будьте уважні та не забувайте платити за користування парковкою, якщо хочете зберегти свій бюджет.

І гарних вам святкових вихідних!