Ваша увага в цей день дуже потрібна
Ми теж святкуємо День захисників і захисниць України. І сьогодні розкажемо про справи захисників, яких ви можете привітати своєю увагою. Бо їм бракує справедливості, а суспільна увага може допомогти її відновити.
1) Справа «кіборга» Віталія Григор’єва.
Фактично карають за самозахист. Колишній військовослужбовець працює у лісництві на Херсонщині і пересувається на милицях після отриманої на Донбасі травми. Суд визнав його винним у «вбивстві при перевищенні меж необхідної оборони». А суть у тім, що намагаючись запобігти незаконній вирубці лісу, ветеран війни вистрілив у браконьєра, який рушив машиною прямо на нього. Відстрибнути чи вжити інших заходів він фізично не міг з очевидних причин. Ми з цим рішенням суду не згодні. Деталі тут: .
2) Справа про напад на Івана Дєєва — колишнього спецпризначенця, який брав участь у ліквідації так званого «начальника міліції ДНР» і провів майже три роки у ворожому полоні.
Напад стався на одній з центральних вулиць мирного Києва минулого жовтня. Двоє хлопців на BMW X7 вирішили зупинити свій позашляховик прямо посеред дороги. На що ветеран АТО зробив логічне зауваження. Після недовгої словесної перепалки ці двоє підійшли до авто нашого клієнта, в якому він їхав з дружиною, та почали бити його і штовхати її. Зараз справа нарешті направлена до суду, але з невірною кваліфікацією. Передувало цьому затягування і вручення підозр декільком зовсім непричетним людям. Очікуємо на розгляд. Більше по справі: .
3) Справа Петра Олексюка.
З колишнього військовослужбовця, який у зоні бойових дій отримав травму, лікарі вимагали хабар за довідку, яка необхідна для присвоєння йому інвалідності. Зараз лікарів судять. Однак вже четверта поспіль спроба провести засідання була зірвана. Причини: то неявка прокурора (пряме порушення закону), то одного з обвинувачених, то заміна його захисників. Звідси — великі розриви між засіданнями суду, порушення розумних строків та загалом пасивна позиція прокуратури. Ще одна спроба провести засідання — 29 листопада. Додаткова інформація тут:.
4) Справа «мінера мосту» Олексія Белька
У вересні 2019 року ветеран АТО, учасник бойових дій на сході України начебто погрожував підірвати міст Метро вибухівкою, якої у нього не було. Обвинувачена судом людина — людина із поствоєнним синдромом. Неосудність довела судово-психіатрична експертиза. У січні 2020-го ексвійськовослужбовцю змінили запобіжний захід та помістили на лікування до психіатричного закладу. Прокурор просив посиленого режиму, а поліція хотіла ще й стягнути з нього 69 тисяч гривень за збитки. Чи можна було запобігти його вчинку? Питання риторичне, однак привертає увагу до відсутності належної допомоги у адаптації людям, які повертаються з війни. Подробиці за посиланням: .
Це не вичерпний перелік кейсів військових, які веде наша компанія, і далеко не всі історії людей, які замість вдячності та поваги отримують довгі судові спори, а часом і вироки.
Пригадайте це, вітаючи захисників і захисниць. Їм завжди потрібна наша підтримка!