В Україні зможуть вилучати майно громадян рф та колаборантів

02.04.22
Автор публікації: Андрій Івченко

Україна зможе примусово вилучати об’єкти права власності росії та її резидентів без будь-якої компенсації їхньої вартості. 

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт № 7169 «Про внесення змін до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» щодо уточнення окремих положень. 

Згідно з чинним законом, резидентами є юридичні особи, що ведуть бізнес в Україні і в яких засновником, учасником або бенефіціаром є росія.

До об’єктів права власності, що підлягають вилученню, належить рухоме та нерухоме майно, цінні папери, гроші, вклади у банках, активи та корпоративні права.

Які зміни відбудуться після набрання чинності нового законопроєкту?

Вилучати майно зможуть не лише в юридичних осіб, а і фізичних — громадян росії, а також осіб, які не є громадянами рф, але проживають там або займаються основною діяльністю.

Також за рішенням РНБО або суду до резидентів росії зможуть віднести:

  • фізичних осіб, які публічно підтримують війну росії проти України, тимчасову окупацію територій України
  • фізичних осіб, які не зупинили чи не припинили здійснення своєї роботи підприємств на території росії в період дії воєнного стану в Україні

Що робитимуть із вилученим майном? 

Все націоналізоване майно спрямують на користь держави Україна, зокрема, як заначено в домументі, в рахунок майбутньої репарації на користь України, що постраждала у війні з росією.

«Законодавці знайшли ще одне альтернативне джерело для компенсації завданої росією шкоди. Завдяки цьому зменшиться відсоток російських компаній на ринку України. Верховна Рада планує розширити перелік суб’єктів, до яких застосують такі санкції»,

коментує помічник адвоката практики захисту бізнесу Андрій Івченко.  

Записатися на консультацію можна через:

  • офіційний e-mail office@millerlawfirm.ua
  • сайт https://millerlawfirm.ua (кнопка «залишити запит» праворуч вгорі сторінки)
  • Facebook https://bit.ly/3MEcmdQ
  • за телефоном +380 (67) 538 45 38