В Україні створено Національну раду з відновлення наслідків війни 

29.04.22
Автор публікації: Ангеліна Климчук

Питання, пов’язані з відновленням України після війни, координуватиме новостворена Національна рада. Це консультативно-дорадчий орган при Президентові України. 

Яка мета новоствореного органу?

Національну раду з відновлення наслідків війни об’єднає роботу представників центральних органів влади, фахівців та експертів, яких залучать для розробки планів з післявоєнної відбудови та розвитку України.

Це можуть бути як українські, так і іноземними фахівці, що дозволить прискорити процес відновлення України, зважаючи на міжнародний досвід.

Так, Європі уже відомі випадки відбудови держав, що постраждали внаслідок військової агресії. Наприклад, після конфлікту Туреччини і Кіпру. 

Якими напрямками буде займатися Національна рада?

Коло питань, які буде розв’язувати Національна рада, охоплює всі сфери життя, зокрема й ті, що у майбутньому сприятимуть її економічному та соціальному розвитку. Так йдеться про відновлення і розбудову транспортної, медичної, соціальної, комунальної, виробничої інфраструктури та житла, інфраструктури енергетики, зв’язку, військової інфраструктури і військово-промислового комплексу, структурну модернізацію та перезапуск економіки, подолання безробіття, підтримку сімей з дітьми, вразливих верств населення.

Оскільки робота ради є відкритою та гласною, до участі буде залучено фахівці у сфері діджиталізації та антикорупційної політики.

«Війна в Україні все ще триває. Втім попри щоденні обстріли, держава націлена не лише на захист, але і на швидке відновлення та відбудову нашої країни аби та зайняла почесне місце серед прогресивних держав світу»,  

коментує адвокатка, керівниця практики захисту бізнесу Ангеліна Климчук.