Усі регіони України «позеленіли»

09.06.21

Це не те, про що ви подумали, — це про карантин.

Від сьогодні заходи боротьби з коронавірусом пом’якшуються і менше тиснутимуть на громадян та бізнес …

Це не означає, що введений Кабміном карантин завершився. Але значить, що немає сплеску захворювань на COVID-19 і тому по всій Україні діятимуть слабші обмеження (https://bit.ly/353e2sQ).

Що тепер можна?

1. Можна збиратися великою компанією (уявних друзів)!

– На масових заходах (у тому числі в нічних клубах, кафе, ресторанах) дозволено збиратися більше однієї особи на 4 квадратні метри;

– У кожній окремій залі дозволено заповнювати більше двох третин місць. На практиці це виглядає так: відвідувачі можуть зайняти два ряди і один поруч залишається порожнім.

– Якщо в УСІХ учасників масового заходу є негативні ПЛР-тести на “корону” чи тести на антитіла до вірусу (зроблені не більше як за 72 години) або документ у кожного про вживлення чіпа (тобто про отримання обох доз вакцини), то видихніть ще раз і гуляйте без перерахованих вище обмежень!

2. Кінотеатри, театри, концертні зали та інші заклади культури. Тут ситуація схожа — можна займати більше двох третин місць або більше 50 відсотків місць (в шаховому порядку, для груп із двох осіб і більше).

3. Соціальна дистанція скорочується! Тепер у закладах громадського харчування можна зблизитися (але не дуже) — між столами дистанція тепер не 2, а 1,5 метри.

4. Виходимо із “підпілля”. Скасована заборона щодо проведення дискотек, роботи нічних клубів та інших закладів громадського харчування з 00:00 до 7:00.

Обмеження, які ще діють:

– у приміщеннях і громадському транспорті необхідно носити захисні маски на обличчі;

– без документів на вулицю йти не можна;

– самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації теж не можна;

– іноземним гостям для в’їзду в Україну необхідно мати з собою поліс страхування, негативний ПЛР-тест на COVID-19 або тест на антитіла до вірусу (проведені не більш як за 72 години до перетину держкордону) або документ про повну вакцинацію (англійською мовою).

Не хворійте і бережіть себе та близьких.

І проводьте з рідними більше часу!