«Улюблене» адміністративне правопорушення поліцейських.

Досить часто під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення за ст. 130 КУпАП (керування транспортом в стані сп’яніння) поліцейські намагаються «маніпулювати» водіями.
Пропоную розглянути найпопулярніші ситуації та алгоритми відповідних дій.
1. Водій з результатами приладу «Drager» не згоден – поліцейський відмовляє у проходженні огляд на стан сп’яніння в закладі охорони здоров’я.
Порядок проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння чітко регламентований законом:
– Поліцейські повинні запропонувати водію пройти огляд на стан сп’яніння за допомогою приладу «Drager» в присутності двох свідків.
– Якщо водій незгоден з результатами приладу «Drager» або не хоче проходити огляд за допомогою цього приладу, то поліцейські повинні запропонувати йому пройти огляд у закладі охорони здоров’я (перелік закладів охорони здоров’я затверджений управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій, в інших закладах – забороняється).
На практиці ж трапляються випадки, коли водій не погоджується з результатами приладу «Drager» та наполягає на проходженні огляду у лікаря-нарколога. Однак, працівники поліції відмовляються везти водія на огляд до лікаря. Замість цього, складають протокол та додають до нього роздруківку з приладу «Drager».
В такому разі варто здійснювати відеозйомку та на відео зафіксувати саме факт того, що Ви не погоджуєтесь з результатами приладу «Drager» та наполягає на проходженні огляду у лікаря-нарколога. Після чого, все це ж зазначити в протоколі. І важливо – НЕ підписувати роздруківку з приладу «Drager».
2. Співробітники поліції пропонують відмовитись від проходження огляду на стан сп’яніння, а пізніше – самостійно звернутись до лікаря.
Досить часто водій чи то поспішає на якусь зустріч, чи то маленька дитина в авто, а чи ще щось інше і банально відсутня можливість одразу ж поїхати зі співробітниками поліції до лікарні для проходження медичного огляду. На що, співробітники поліції пропонують на місці відмовитись від проходження огляду, а згодом протягом двох годин – самостійно поїхати до лікарні та пройти огляд і в подальшому подати висновок лікаря до суду.
«Тут варто запам’ятати раз і назавжди, що відмова від проходження огляду на стан сп’яніння є таким же самим правопорушенням, як і керування в стані сп’яніння»
коментує старший юрист Марина Сорока.
До того ж, довідка від лікаря-нарколога отримана в порядку самозвернення «про тверезість» не відміняє порушення. І сам огляд має проводитись в присутності поліцейського.
Отже, якщо Ви впевнені, що не перебуваєте в стані сп’яніння, то рекомендуємо відкласти всі справи та не відмовлятись від пропозиції поліцейських пройти огляд.
3. Неможливість дати зразки біологічних середовищ – означає «відмова від проходження огляду».
Бувають такі ситуації, що водій погоджується на пропозицію співробітників поліції пройти огляд на стан сп’яніння, проте по приїзду до лікарні неможливо (попасти в баночку) надати зразки біологічних середовищ (яких саме можна ознайомитись в п. 12 Інструкції, затвердженої наказом № 1452/735).
Після чого працівники поліції зазначають, що якщо відсутня можливість для здачі біологічних речовин, то це означає, що водій відмовляється від огляду, на що останні складають протокол.
В цьому випадку Ви маєте пам’ятати, що для дослідження може використовуватись кров.
То ж всю розмову зі співробітниками поліції Ви маєте зафіксувати на відео, та чітко проговорити, що не маєте можливості здати біологічне середовище (тільки в тому випадку, якщо це дійсно так!), і просите відібрати для дослідження кров. І про це ж зазначити і в протоколі.
Тому рекомендуємо Вам бути дуже обачливими. І якщо у чомусь сумніваєтесь – одразу телефонуйте нам