Тимофій Милованов порушив норму про конфлікт інтересів: Рішення комісії з проведення конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки є незаконним

29 липня 2021 року комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки (БЕБ) своїм рішення не допустила до участі у відборі Олександра Данилюка — колишнього міністра фінансів України та колишнього секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО). Головою комісії є Тимофій Милованов, який порушив закон — не повідомив про наявний у нього конфлікт інтересів. У зв’язку з цим рішення комісії не може вважатися законним.
Тимофій Милованов неодноразово заявляв про свою прихильність принципам законності та порядку встановлених процедур (bit.ly/3CBef5P). Саме з цих міркувань комісія під його головуванням не допустила до участі одного з претендентів.
Відповідно, звертаємо увагу компетентних органів на порушення з боку самого голови конкурсної комісії.
ПРО ЩО МОВА?
Конфлікт інтересів — це ситуація, що характеризується суперечністю між особистим інтересом особи та її формальними обов’язками, що впливає на об’єктивність або неупередженість її поведінки.
Тимофій Милованов публічно стверджував про те, що має тривалі та дружні стосунки з Олександром Данилюком (приклади — відеозапис телеефіру з 1:47:58 по 1:48:07 (bit.ly/3xDuj3h), допис Тимофія Милованова (bit.ly/2VzBQU1).
Тому при розгляді участі Олександра Данилюка у конкурсі на посаду керівника БЕБ, пан Милованов мав повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про наявність конфлікту інтересів не пізніше наступного робочого дня (!) з моменту, коли дізнався про такий конфлікт. Згідно ст. 28 Закону Україну «Про запобігання корупції» (bit.ly/3xFXS4i).
Однак, цього не відбулося.
Навпаки, Тимофій Милованов був особисто присутнім під час розгляду комісією питання допуску до участі у конкурсі Олександра Данилюка (відеозапис засідання, дивитись у часовому проміжку 47:00 — 47:07, bit.ly/3fLIq0v). Такі дії Голови конкурсної комісії не можна вважати ані законними, ані етичними.
ЯКІ НАСЛІДКИ НАЯВНОСТІ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕС
Міллер, юридична компанія представляє інтереси Олександр Данилюк, незаконно відстороненого кандидата на посаду директора БЕБ (bit.ly/3yHgQci).
Сьогодні ми заявили до НАЗК та до Департаменту стратегічних комунікацій Національної поліції України із вимогою здійснення перевірки та складення протоколу про адміністративне правопорушення на Тимофія Милованова.
Також ми звернулись до Офісу генерального прокурора з вимогою:
1. Здійснити перевірку вказаної інформації та вжити заходів, відповідно до вимог чинного законодавства України в межах наданих повноважень.
2. За наявності підстав, ініціювати перед НАЗК питання стосовно притягнення Тимофія Милованова до адміністративної відповідальності.
«Окремо зауважимо, що підлягають скасуванню рішення комісії з проведення конкурсу, прийняті з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції» (а саме — неповідомлення про конфлікт інтересів). Така норма зафіксована в ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції» (bit.ly/3CD6pZy).
У разі відсутності реакції з боку компетентних органів, суспільство відчуватиме брак довіри до майбутнього першого директора єдиного органу, який буде боротися в Україні з економічними (фінансовими) злочинами проти держави, що не може вважатись державним інтересом»
коментує Marina Soroka, керівник практики справ про адміністративні правопорушення Міллер, юридична компанія.
На нашу думку, відкритий конкурсний відбір вищих керівних кадрів є вагомим здобутком нашої держави. А інтерес суспільства полягає в ретельному відстоюванні законності процедур та їх вдосконалення. Саме тому ми ведемо цю справу.
За деталями справи та нашою юридичною аргументацією звертайтесь: PR@millerlawfirm.ua
Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК
Офіс Генерального прокурора
Національна поліція України