fbpx
+380 (67) 538 45 38

Триває черговий етап подання декларацій держслужбовцями: що вам потрібно знати?

11.02.22

Кампанія з декларування доходів стартувала 1 січня. Держслужбовці мають відзвітувати про свої статки за попередній рік, заповнивши декларацію на офіційному сайті НАЗК. Робити це обов’язково (відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції»). За недотримання вимоги передбачена кримінальна та адміністративна відповідальності. 

Що вам потрібно знати про види декларацій? 

1. Щорічна 

  • якщо ви продовжуєте працювати
  • якщо ви звільнилися (після звільнення)

2. При звільненні

Подається не пізніше 30 календарних днів з дня звільнення з посади. Тепер не буде плутанини із деклараціями «перед звільненням» і «після звільнення». Є випадки, коли декларація при звільненні не подається, будьте уважні. 

3. Кандидата на посаду 

Декларація має охоплювати звітний рік (з 1 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому ви подали заяву про прийом на роботу.

Якщо ви подали щорічну декларацію за минулий рік, звіт кандидата на посаду за цей період подавати на потрібно. 

Що нового в деклараціях?

1. Можна вказати один банк і всі рахунки в ньому.

2. У всіх полях, де є відомості про вартість, можна обрати:

  • на дату покупки
  • на момент продажу (за останньою грошовою оцінкою)

3. Додано блок криптовалюти (лише реальні власники зможуть вказати її в декларації).

4. Можна вказати код ЄДРПОУ — всі поля, де потрібні назви юридичних осіб, буде заповнено автоматично.

Так звана ковідна тисяча не є доходом та не відображається у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки», але ви повинні вказати відповідний рахунок у розділі 12.1 «Банківські та інші фінансові установи, у яких у суб’єкта декларування або членів його сім’ї відкриті рахунки».

Від початку року змінилась сума доходу, яка вважається суттєвою зміною в майновому стані. Зокрема, сума для посадовців, що займають відповідальне та особливо відповідальне становище чи посаду з високим рівнем корупційних ризиків — 124 050 грн.

Несвоєчасне подання декларації тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю). Це загрожує звільненням з посади і внесенням до реєстру корупціонерів. 

А от у разі неподання декларації — передбачена кримінальна відповідальність за ст. 366-3 КК України (від штрафу до позбавлення волі). 

Не забудьте вчасно подати декларацію!