fbpx
+380 (67) 538 45 38

«Трейд Коммодіті». Перше засідання у справі після чергової, майже тримісячної, перерви

28.10.21

У Вищому антикорупційному суді розпочинається засідання у справі інвестора ТОВ «Трейд Коммодіті» Володимира Трофименка, якого намагаються покарати за зміну ціни у договорі публічної закупівлі.

За тим, що відбувається у залі суду, можна спостерігати на YouTube-каналі: .

У ЧОМУ СУТЬ

Сьогодні у справі, розгляд якої вочевидь затягується, планують дослідити документи, які підтверджують, що Дніпропетровська Торгово-промислова палата України та ДП «Держзовнішінформ» вжили реальних заходів для дослідження рівня цін на паливо.

Ці довідки Національне антикорупційне бюро (НАБУ) отримало на виконання ухвали слідчого судді.

НАША ПОЗИЦІЯ

1) У довідках немає недостовірної інформації.

З матеріалів кримінального провадження відомо, що НАБУ чи будь-який інший правоохоронний орган ніколи не розслідували можливе внесення до цих довідок недостовірної інформації, жодній особі не вручалась підозра чи обвинувальний акт у зв’язку з такими діями.

В обвинувальному акті, який вручили нашому клієнту Володимиру Трофименко, також не йдеться про буцімто недостовірність інформації, викладеної в довідках Дніпропетровської ТПП чи ДП «Держзовнішінформ».

2) Єдина інформаційна цінність цих документів — це підтвердження коливання ціни на паливо.

Папери, які отримало НАБУ, підтверджують, що ТОВ «Трейд Коммодіті» отримало документальне підтвердження тому факту, що ціни мінялись. Саме цього і вимагало Міністерство оборони як замовник від компанії-постачальника для укладення додаткових угод (бо ціна на товар виросла).

3) Навіщо прокурору дослідження того, що жодна зі сторін не оспорює?

«Долучаючи непотрібні документи, які підтверджують лише факт їх наявності, прокурор знову затягує судовий процес, хоча сторона захисту і сам суд вже не раз наголошували на відсутності необхідності повного дослідження документів, які ніким не оспорюються. Фактично, ми збираємось витрачати робочий час і кошти платників податків на дослідження документів, які не несуть будь-якої реальної інформаційної цінності», — каже Оля Веретільник, адвокат Міллер, юридична компанія.

НАШІ ДІЇ

На сьогоднішньому засіданні ми ще раз звернемо увагу суду та прокурора на недопустимість затягування розгляду справи і на необхідність дотримання принципу розумності строків, які закріплені як на рівні національного, так і міжнародного законодавства.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Правоохоронні і судові органи влади мають витрачати ресурси на те, щоб встановити справедливість законними методами. А фактично кілька десятків людей (шість обвинувачених, прокурор, десяток адвокатів та судді) витрачають час на документи, малозначні з точки зору цілей кримінального провадження.

Разом з тим шестеро обвинувачених зазнають щоденних обмежень та шкоди діловій репутації.

НАГАДАЄМО

За версією сторони обвинувачення, внаслідок зміни ціни у договорі публічної закупівлі між Міноборони та ТОВ «Трейд Коммодіті» дій, ціну палива було начебто необґрунтовано та незаконного збільшено, а Міністерству — завдано збитків. Деталі по справі тут: .

Також ви можете прочитати у колонці адвоката Оля Веретільник на сайті БізнесЦензор, як різні підходи до трактування закону про публічні закупівлі можуть стати приводом для відкриття кримінального провадження ().