Сьогодні суд звільнив Сергій Стерненко та Руслана Демчука з-під варти та обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту

27.09.21

Сьогодні в Приморському районному суді Одеси мало відбутися чергове засідання у справі про необхідну самооборону Сергій Стерненко, в результаті якої один із нападників організованого замаху на нього загинув, а інший втік. Але засідання було зірване через неявку свідків зі сторони обвинувачення.

Які «докази», такі й «свідки»

На засіданні планувався допит двох свідків. Але прокурори не забезпечили їх явку. З чого зрозуміло, що розгляд справи у розумні терміни для обвинувачення не вигідний.

І ось чому.

Коли закон мав би бути цілком на стороні потерпілого, тобто нашого Клієнта Сергія Стерненка, з нього намагаються зробити винного. І тому сторона обвинувачення наявністю «свідків», які не відвідують засідання, бо, вочевидь, їм немає чого розповісти, намагається штучно створити в уяві суду та суспільства видимість наявності «доказів» проти одеського активіста.

Наша позиція

Сергія Стерненка намагаються засудити за те, що зміг вижити під час замаху, застосувавши своє законне право на самооборону. Так, на жаль, один із двох нападників помер на місці злочину, а інший встиг утекти і переховується за кордоном.

Мова про третій напад на активіста, який стався у травні 2018 року. Однак, незважаючи на це, проти нашого Клієнта ведеться політично мотивоване кримінальне провадження за обвинуваченням у «скоєнні умисного вбивства» одного з виконавців останнього замаху – Івана Кузнєцова.

«Сьогоднішнє засідання фактично зірвалося через те, що прокуратура не забезпечила явку своїх свідків.

Також виникають питання до суду, а точніше до поблажливого ставлення суду до такої неповаги з боку прокурорів і до процесу загалом, і до витраченого суддями часу зокрема. В комплексі все це дозволяє зробити висновок, що прокурори не зацікавлені у швидкому розгляді справи і затягують її, щоб не вийшли на поверхню відсутність доказів і процесуальні помилки»

коментує партнер Міллер, юридична компанія Masi Nayyem.

Що далі?

Наступне судове засідання відбудеться 06 серпня о 12:00, під час якого буде продовжено допит свідків обвинувачення. Маємо надію, що прокурори зможуть забезпечити їх присутність.

Будемо надалі інформувати вас про перебіг справи.