fbpx

Телеканал NEWSONE TV порушив журналістські стандарти.

09.09.20

Експерти Ініціативи «МедіаЧек» розглянули скаргу, подану юристами Практики захисту ділової репутації нашої компанії в інтересах Сергій Стерненко, на порушення телеканалом журналістських стандартів, передбачених статтями статтями 4, 6, 9, 10 та 12 Кодексу журналістської етики.

Розглянувши скаргу медіа-експерти Ініціативи дійшли висновку, що телеканал «NEWSONE» у своїх матеріалах щодо Сергія Стерненка:

1) порушив професійні стандарти журналістики щодо неупередженості, збалансованості, повноти подання інформації (пункти 6, 9 і 10 Кодексу етики українського журналіста), а також стандарти, що закріплені у пункті 4 того ж Кодексу, зокрема через упереджені коментарі ведучих, іменування особи «вбивцею» до винесення судового вироку та тенденційний підбір коментаторів;
2) поширив неправдиву інформацію щодо «трансляції вбивства в прямому ефірі», яку має спростувати згідно з пунктом 12 того ж Кодексу.

У висновку, зокрема, вказано, що надані матеріали упереджені до Сергія Стерненка внаслідок підбору заангажованих спікерів та висловлювань журналістів.

«Низка розглядуваних матеріалів подавали інформацію про справу Стерненка упереджено, незбалансовано й неповно. Ініціатива не може визначати, як це вплине на майбутній судовий процес, але вказані норми Конституції та профільного Закону не допускають будь-які спроби нагнітання суспільних настрої до винесення рішення судом, адже неможливо наперед достеменно визначити ступінь того, як упереджені матеріали медіа вплинуть на суд.

Тому всі розглядувані матеріали порушують вимоги пункту «з» частини 1 статті 59 згадуваного закону, адже в них Стерненко названий «убивцею» та звинувачений в інших злочинах.

…Переповідаючи позицію Стерненка, за якою смерть Кузнєцова була наслідком самооборони, журналісти начебто намагалися втримати баланс. Однак згодом починали висловлюватись заангажовано та давали слово упередженим коментаторам.

… Пересічний телеглядач вмикаючи канал у певний момент, не повинен опинятися в полоні пропаганди або просування суто однієї точки зору. В розглядуваних матеріалах ведучі не намагалися опонувати заангажованим коментаторам, не наводили бекґраунду, не анонсували коментарів іншої сторони».

Отже, ведучі каналу упереджено висвітлювали справу Стерненка і давали слово заангажованим коментаторам.

Експерти також наголосили, що телеканал має спростувати твердження, що Стерненко «транслював убивство в прямому ефірі».

Якою буде реакція телеканалу «NEWSONE»?
Чи виконає він рекомендації експертів?
Чи буде дотримуватись журналістських стандартів при підготовці майбутніх сюжетів?

Ми триматимемо вас в курсі цієї справи.
З повним текстом висновку можна ознайомитись за посиланнями:

#millerreputation