Судове засідання у справі за позовом до Поліни Нені.

15.09.20

Наш адвокат представлятиме інтереси Polina Nenia, до якої пред’явив позов депутат Київської обласної ради Гліб Лірник.

Перше судове засідання у цій справі відбудеться уже сьогодні – 15 вересня, у Шевченківський районний суд міста Києва.

ЩО ВИМАГАЄ ПОЗИВАЧ?

У своєму позові Лірник Г. просить захистити його честь, гідність та ділову репутацію, спростувати недостовірну та негативну інформацію про нього та стягнути моральну шкоду у розмірі 3 мільйони гривень.

У позові він вказує, що недостовірною є інформація, поширена Поліною Ненею на її особистій сторінці у соціальній мережі facebook і сайтом Obozrevatel.

Ця інформація стосується того, що дружина депутата, з якою він наразі розлучений, Павлюк Валентина, може бути жертвою домашнього насилля.

Зокрема, Позивач просить спростувати такі фрази як:

– “… у Вали Павлюк, девушки, которая проживает в моем ЖК, отец отобрал ребенка и удерживает в своём доме”;

– “Мы познакомились ранее, при очень неприятных обстоятельствах, когда бывший муж первый раз ее избил”;

– “поднимать руку на женщину, это преступление”;

– “ как результат; жестоко избитая до потери сознания мама ребёнка, в тяжелейшем состоянии и в крови, у которой до этого таки отобрали ребенка”;

– “Никто не вправе единолично отбирать ребёнка у мамы! Никто не имеет права избивать ногами женщин и матерей своих детей! Такие преступления должны наказываться и пресекаться!“ тощо.

Тобто Позивач просить спростувати публікації Поліни Нені майже повністю – і в тій частині, де вона розповідає про можливі побиття і там, де вона вказує свою позицію, що домашнє насилля і свавільне відібрання дитини у матері є неприпустимими.

Крім моральної шкоди у розмірі 3 мільйонів гривень, у позові депутат просить і про відшкодування його витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 100 тисяч гривень та судового збору у розмірі більше 13 тисяч гривень.

ВАЖЛИВІСТЬ СПРАВИ.

Поліна Неня є видавцем, журналістом, редактором сайту BESTIN.UA і мамою трьох дітей. Нещодавно вона публічно висвітлювала свою історію щодо встановлення місця проживання своєї доньки у справі між нею та її колишнім чоловіком під хештегом #вернутьтеону.

Також Поліна Неня привертає увагу до проблем домашнього насилля у рамках діяльності ГО #жінкиUA.

Рішення у цій справі буде мати вагомий вплив на захист жертвами домашнього насилля своїх прав.

Зважаючи наскільки важливою є публічність у таких ситуаціях, ми будемо боротись за дотримання балансу між захистом ділової репутації і забезпеченням можливості жертвам насилля публічно розповідати про порушення щодо них.

#millerreputation