fbpx

Суд зобов’язав слідчого зареєструвати кримінальне провадження стосовно неправдивих показів свідка по справі нападу на Мустафу Найєма

14.07.20

Шевченківський районний суд м. Києва зобов’язав Головне управління НПУ в м. Києві внести відомості до ЄРДР про кримінальне провадження пов’язане з неправдивими показами свідка по справі нападу на Мустафу Найєма, на Бессарабській площі.

Раніше, в інтересах Мустафи Найєма, адвокатами нашої компанії подано заяву про вчинення злочину, передбаченого ст. 384 КК України (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу).

Проте, відомості про вчинення злочину свідком Сабадою уповноваженими особами Головного управління НПУ в м. Києві до ЄРДР вчасно не внесено, що стало підставою для звернення зі скаргою до Шевченківського районного суду м. Києва.

Суть кримінального правопорушення полягає в наступному:

30 квітня 2018 року на Бессарабській площі Саітовим Ахмедом Абубакаровичем, Саітовим Магомед-Саліхом Арбуєвічем, Темербулатовим Умолтом Руслановичем та Саітовим Магомед-Аміном Абубакаровичем вчинено напад та заподіяно тілесні ушкодження Мустафі Найєму.

За фактом вчинення хуліганських дій відкрито два кримінальних провадження, одне з яких розглядалось в судовій справі №761/37510/18 суддею Шевченківського районного суду м. Києва Голуб О.А.

03 січня 2019 року в судовому засіданні було допитано свідка по справі – Сабаду Олексія. Це водій який і привіз на місце події Саітова Магомеда-Аміна Абубакаровича, та був безпосереднім свідком подій, які відбулися.

Проте, пояснення Сабади О.А. надані ним під час судового засідання по справі не відповідають дійсності зважаючи на ряд обставин, на які ми робимо посилання в заяві про вчинення злочину та які підтверджуються зафіксованими відеозаписами.

За таких обставин ми дійшли висновку, що в діях свідка Сабади О.А. вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 384 КК України «Введення в оману суду або іншого уповноваженого органу», що полягало у наданні завідомо неправдивого показання свідка.

Попереду нас чекає досудове розслідування зазначеного кримінального провадження. Під час якого діям “свідка” повинна бути надана належна правова оцінка з боку правоохоронних органів. Ми в свою чергу за цим прослідкуємо.

#справаМустафи