Суд обрав Сергію Філімонову запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту без застосування електронного браслету.

01.04.21

Сьогодні Печерський районний суд розглядав клопотання про обрання запобіжних заходів учасникам мирної акції під Офісом Президента.

Суддя Константінова Каріна Едуардівна відмовилася допитувати в засіданні свідка по справі Філімонова народного депутата Ярослава Юрчишина. Останній уже перебував у приміщенні суду та готовий був засвідчити реальні дії нашого Клієнта під час акції.

Проте суддя вирішила, що допит затягуватиме розгляд справи. У цьому контексті нагадаємо, що запобіжний захід нашому Клієнту в цьому ж суді не розглядався вже тиждень з причин неявки самого судді.

Іншого свідка сторони захисту суддя так само відмовилась допитувати, оскільки не бачила підстав. Хоча ця особа була безпосереднім учасником акції, також є депутатом і бачила, як Сергій зупиняв насильство.

Суддя Константінова відмовила в клопотанні наших адвокатів про допит свідків і по справі Олексія Білковського. Зокрема, відмовилась допитувати дружину підозрюваного з підстав, що вона може бути зацікавлена давати позитивну характеристику своєму чоловікові. І це при тому, що свідчення поліцейських суддя визнала допустимим доказом і не вважала, що вони зацікавлені давати свідчення проти мітингувальників.

Зазначимо, що проти допиту дружини нашого Клієнта не заперечував навіть прокурор.

У зв’язку із відвертою упередженістю судді ми заявили відвід у справі Олексія Білковського.

Розгляд цієї заяви, а також суд щодо обрання запобіжного заходу по цій справі, відбудеться завтра, 2 квітня.

Нагадаємо, поліція вручила підозри Філімонову та Білковському після участі у мирній акції “Не чуєш? Побачиш. 20.03”. Обом інкримінують хуліганство. Крім того, Білковського підозрюють в умисному знищенні або пошкодженні майна.