Виграли: ВАКС відмовив прокурору в обранні запобіжного заходу Андрію Коболєву

23.01.23

Ми захистили права ексголови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Сьогодні партнер компанії Alexey Nosov взяв участь у засіданні, де суд відмовив прокурору у взятті нашого клієнта під варту із заставою у 365 млн грн.

Суд погодився із захистом, що підозра є безпідставною, а ризики не доведеними.

Чому?

  • Андрій Коболєв не ухвалював рішень щодо виплати собі та іншим 40 працівникам премій. У його поданні навіть немає можливого розміру даних сум. Це рішення було за Наглядовою радою НАК «Нафтогаз України».
  • Премії виписали та виплатили у 2017-2018 роках. Норма про обмеження умов оплати праці, яка поширює свою дію на наглядові ради підприємств з державною часткою, з’явилася лише у 2020 році.
  • На кожному засіданні був присутній незалежний юридичний радник. Він консультував раду щодо наслідків ухвалених рішень. Тому вона розуміла всю відповідальність перед тим, як призначати премію.
  • Андрій Коболєв сам повернувся до України, коли дізнався, що йому готують підозру. Тому заявлений прокурором ризик переховування від органів слідства — абсолютно безпідставний. Як і ризик впливу на свідків або знищення документів. Пан Коболєв вже давно не працює у Нафтогазі, тому фізично не може цього зробити.
  • Сторона обвинувачення за 5 років розслідування не допитала ключових свідків, не отримала документів та не вчинила всіх необхідних процесуальних дій. Це свідчить про їх незацікавленість у дослідженні реальних обставин справи.

Додатково під час засідання ми долучили лист на захист Андрія Коболєва. Його авторка — Клер Споттісвуд, яка була головою Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» з грудня 2017 по вересень 2021 року та ухвалювала рішення щодо виплати премії Андрію Коболєву. У ньому вона вказує, що Наглядова рада повністю усвідомлює ухвалене рішення та бере за нього повну відповідальність на себе.

Під час засідання також надійшли клопотання від народних депутатів України Ярослава Железняка, Максима Хлапука, Володимира Цабаля, військовослужбовця Юрія Гудименко та голови ГО «Ради економічної безпеки» Андрія Супруна про можливість взяти Андрія Коболєва на поруки.

Та навіть на підставі усіх вище наведених фактів прокурор просила найтяжчий запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Суд відмовився задовольнити це клопотання.

Дякуємо за справедливе рішення. Сподіваємося прокуратура та детективи зроблять висновки.