Виграли справу співзасновника iForum Артура Оруджалієва щодо поширення наклепу
Захистили права підприємця, видавця та співзасновника iForum Артура Оруджалієва. До нього позивалася відома піарниця, яка вимагала спростування, публічних вибачень та виплати компенсації за нібито завдану їй та її матері моральну шкоду — 100 000 гривень.
Про що справа?
Справа стосується скандалу з організацією заходу Business-forum 2017. Тоді виявилося, що ідею сайту запозичили в iForum, а більшість заявлених спікерів нічого не знали про запланований івент. Оруджалієв одним із перших побачив, що сайти Business-forum та iForum надто схожі. Організаторка заходу заперечувала всі обвинувачення й наполягала — це проплачена кампанія, щоб компрометувати захід. У результаті конференція не відбулася, проте запам’яталася гучним скандалом.
За два роки спалахнув новий скандал, пов’язаний з викладанням нею маркетингу у Національному авіаційному університеті. Зі слів студентів, їх змушували писати статті на сайт, що належав викладачці, вести її групи у соцмережах та створювати Telegram-канали. Скандал став публічним і в результаті її усунули від викладацької діяльності в НАУ.
Яка позиція опонента?
У позові піарниця заявляла, що:
- через дії Оруджалієва вона з 2017 року не могла знайти роботу (хоча у 2019 році вона викладала в НАУ)
- через Артура та його дії, її мати стала інвалідом другої групи (за хворобою нижніх кінцівок, що спричинило обмеженість руху)
- Оруджалієв постійно стежить за нею, публікує на різних інтернет-ресурсах негативну інформацію про неї та взагалі може спричинити фізичну розправу над нею
Все це не підтвердилося під час судового розгляду.
Яка позиція суду?
Суд відмовив у позові про захист честі, гідності та ділової репутації. До уваги взяли те, що інформація, спростування якої вимагала піарниця, є лише оцінкою певних подій та критикою її діяльності, тому її правдивість не можливо довести. Також суд поставив під сумнів докази, якими вона підтверджувала факт поширення інформації.
«Свобода слова та можливість висловлення своєї думки, якщо це не порушує права інших людей — це те що робить наше суспільство демократичним», — коментує адвокат практики захисту ділової репутації Юрій Мельник.
Такі справи як ця, вкрай важливі для публічних людей та бізнесу, адже вони насамперед про репутацію. Якщо її заплямувати, найближчі партнери можуть втратити довіру, існуючі контракти зриватися, а нові клієнти не захочуть почати співпрацю.
Саме тому необхідно емоції, які вирують навколо образ чи наклепів, перевести в правильну публічну комунікацію та підтримати її діями, передбаченими законодавством.
Справами цієї категорії ми займаємося понад п’ять років, тому маємо кваліфіковану експертизу, яку доводили не в одному судовому процесі.