fbpx

Виграли справу Акордбанку проти Альфа-Банку

07.02.23

Апеляція підтримала рішення відмовити у стягненні 8 млн дол. з нашого клієнта. Позов російського Альфа-Банку знову не задовольнили. Також даним рішенням суд розірвав угоду, за якою сума переказу виросла б через підвищення валютного курсу.

Нагадаємо:

Акордбанк, наш клієнт, уклав 22 лютого минулого року угоду із Альфа-Банком про продаж 8 млн дол. за 227 876 800 грн.

24 лютого сторони мали здійснити обмін валютами. Тобто: Альфа-Банк мав викупити зазначену суму. У цей день уповноважений представник Альфа-Банку повідомив, що установа не зможе виконати домовленості.

Пізніше, у травні, Альфа-Банк через спеціальну банківську систему SWIFT визнав цю угоду скасованою. Сам, без залучення Акордбанку. У загальнодоступних відомостях за травень 2022 року, які подаються до НБУ, Альфа-Банк підтвердив: на його балансах відсутня заборгованість за своп-угодами (угода, укладена між банками).

Та попри це, вже у липні, представники Альфа-Банку раптом подали позовну заяву до суду про зобов’язання переказати їм 8 млн дол. Тобто спочатку вони визнали угоду скасованою, а потім подали позов ніби вона дійсна.

До речі, володіють банком громадяни країни-агресора — росії: Андрєй Ніколаєвіч Косогов, Михаїл Фрідман та Пьотр Авен.

Чому ця перемога важлива?

Дана справа — це спір між українським банком, який працює для України та продовжує матеріально підтримувати нашу армію. Та російським – з істотною участю частки громадян країни-агресора, фінансувати який ми точно не повинні.

Тому дякуємо суду за справедливе рішення.

Над справою працювали наші адвокати: Ангеліна Климчук, Каріна Панченко.