fbpx

Стресс, поліцейський і п’ять позовів.

07.09.20

7 вересня 2020 року у Голосіївському суді відбудеться перше засідання у справі № 752/11790/20 за позовом Євгена Шевцова до народного депутата Олександри Устінової та каналу ICTV.

Це уже другий позов про захист честі, гідності та ділової репутації, поданий ним до цього суду і цих відповідачів. Проте, якщо у першому Шевцов вимагав визнати інформацію недостовірною та спростувати її, то у цій справі він заявив вимогу відшкодування моральної шкоди.
Але давайте все по порядку.

ХТО ТАКИЙ ЦЕЙ ШЕВЦОВ ЄВГЕН?

Євген Шевцов – заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України. У 2018 році він подав документи на конкурс у Державне Бюро розслідувань, проте не отримав призначення після виходу серій журналістських розслідувань про його статки.
Шевцову також закидають тиск на журналістів.

В ЗМІ пишуть, що ймовірно за його вказівкою відбулись обшуки у будинку відомого вченого – професора Валерія Іванова через журналістську діяльність його сина, який розслідував зловживання з боку правоохоронців. Реакцією на це стали відкриті звернення Комісії з журналістської етики, реакція Національної спілки журналістів України, твіт Посольства США в Україні та інших.

У 2019 році Печерський суд заблокував 18 інтернет-сайтів, на яких поширювалась інформація в тому числі про Євгена Шевцова і про бізнес його дружини. Цікаво, що суддя Сергій Вовк мотивував своє рішення тим, що ці сайти фігурують у кримінальному провадженні як «речові докази».

ЧОГО ВІН ПОЗИВАЄТЬСЯ?

Євген Шевцов вимагає спростувати допис на Facebook сторінці Oleksandra Ustinova, в якому вона відповіла на образливі висловлювання щодо неї.

Історія почалась ще на початку березня 2020 року з того, що на Facebook сторінці «Евгений Шевцов» (де аватаркою було фото саме поліцейського Євгена Шевцова, а у друзях цього користувача була його дружина та колеги по службі) було розміщено допис, в якому Олександру Устінову обізвали «ту-я овца», «бродячая живность», «умс-но отсталое ч-ло».

Допис було поширено після того, як вона зібрала підписи 50 народних депутатів і надіслала звернення А.Авакову з проханням забезпечити «об’єктивне, повне та неупереджене розслідування можливого вчинення протиправних дій» Шевцова. До речі, про Шевцова можна детальніше почитати у розслідуванні Бігуса: .

Цим закидам Олександра тоді дала таку оцінку діям поліцейського: «Тупая овца, обезьяна, бродячая живность, умственно отсталое чучело» – такими епітетами вітають зараз депутаток представники моєї нової Національної поліції. От і мене публічно привітав напередодні свята цілий заступник начальника Головного слідчого управління Національноі поліціі Украіни Євген Шевцов…».

ЩО ВІН ХОЧЕ?

Через короткий час Oleksandra Ustinova отримала 5 позовів від Шевцова. У кожному він позивається до неї та ЗМІ, які поширили інформацію та стверджує, що не писав цього, а її допис принижує його честь і гідність.

Тепер до спростування додались вимоги «оплатити страждання». Шевцов подав суду висновок психологічної експертизи, в якому описано різні моменти його життя, де ЗМІ «його атакували» (ну, тобто писали про нібито порушення ним законодавства чи про бізнес його дружини), що призвело до погіршення його психологічного стану. Шкоду було оцінено у 162 мінімальні заробітні плати, що на сьогодні становить 810 000,00 грн.

ЗА ЩО 810 000 ГРН?

Із висновку експертизи: «внаслідок даної вкрай негативної ситуації у Шевцова Є.О. виявляється: високий рівень стресового навантаження, зниження ресурсу до протистояння стресу, невротичні ознаки особистості: підвищення рівня реактивної тривожності, емоційності, вразливості, занепокоєності, високе нервове напруження, виснаження; прагнення уникнення додаткового спілкування (особливо з новими чи незнайомими людьми), зайвих соціальних контактів, збільшення недовіри та замкненості; наповненість життя потерпілого великою кількістю негативних подій, суттєво послаблює його адаптаційні можливості, негативно впливає на його емоційний фон настрою, викликаючи емоції гніву, злості, обурення, роздратування, підвищує вразливість».

Про результат розгляду даної справи повідомимо щойно нам стане відомо рішення суду.