Стерненко: 1 патрон 5.45 мм та 3 роки позбавлення волі.

31.05.21

Сергія Стерненка виправдано за начебто викрадення 300 гривень, проте засуджено за 1 патрон.

Сьогодні проголошено рішення Апеляційного суду м. Одеси, яким апеляційні скарги адвокатів нашої Компанії та шановних колег задоволені частково.

Вирок Приморського районного суду м. Одеси по справі Сергія Стерненка та Руслана Демчука скасовано та ухвалено нове рішення.

Що змінилось?

Закрито провадження за ч. 2 ст. 187 КК України (розбій) на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України (судом не встановлені достатні докази для доведення винуватості наших Клієнтів і вичерпані можливості їх отримати).

Ухвалюючи таке рішення, колегія суддів вказала, що вважає недоведеною наявність у потерпілого умовних 300 грн, начебто викрадених у нього, що було єдиною можливістю призначити Стерненку покарання у вигляді позбавлення волі.

Також колегія суду зазначила, що потерпілий, будучи повідомленим про відповідальність за надання завідомо неправдивих свідчень, змінив свої покази, у тому числі щодо місця, часу та обставин заволодіння його майном.

Окрім цього, судом визнано протокол огляду місця події від 26.04.2015 недопустимим доказом; протокол пред’явлення речей для впізнання зброї – недопустимим та неналежним доказом; протокол слідчого експерименту зі свідком Захарченко (від 09.06.2015) – неналежним доказом.

Сергія Стерненка визнано винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 146, ч. 1 ст. 263 КК України. Предметом злочину ч. 1 ст. 263 КК України залишився тільки один патрон.

Наявність у Сергія Стерненка стартового пістолета та гумових куль суд не визнав порушеннями, а обвинувачення за цими обставинами визнав незаконним та необґрунтованим.

Висновок судово-балістичної експертизи визнано неналежним доказом.

Руслана Демчука – визнали винним виключно у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України.

Це означає, що:

1. Суд визнав недоведеним факт начебто викрадення 300 грн. у “потерпілого” Щербича, а отже й обвинувачення за ч. 2 ст. 187 КК України. В результаті суд закрив провадження на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК України (судом не встановлені достатні докази для доведення винуватості наших Клієнтів і вичерпані можливості їх отримати);

2. Суд визнав винним Сергія Стерненка у начебто незаконному зберіганні одного патрону калібру 5.45 мм;

3. Сергію Стерненку призначено покарання за ч. 1 ст. 263 у вигляді позбавлення волі, строком на 3 роки. На підставі ст. 75 Сергія Стерненка звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік.

Сергія Стерненка та Руслана Демчука визнано винними у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України. Проте звільнено від покарання у зв’язку із закінченням строку давності притягнення до відповідальності.

Так, Сергій Стерненко та Руслан Демчук на волі.

Але адвокати Міллер, юридична компанія не погоджуються з рішенням в частині засудження за 1 патрон та будуть подавати касаційну скаргу.

P.S. Сергій Стерненко захищають, окрім адвоката нашої Компанії Masi Nayyem, також Vitaliy Kolomiets, Mykola Orekhovsky, Вадим Оксюта та Andrii Pysarenko.

Руслана Демчука захищає адвокат нашої Компанії Ілля Воробйов.