fbpx

Справа «Трейд Коммодіті»: суд продовжив досліджувати телефонні розмови фігурантів провадження

22.09.22

Аудіорозмови між фігурантами провадження у справі про закупівлю палива Міноборони були предметом дослідження у Вищому антикорупційному суді. Вже кілька засідань постіль суд досліджує матеріали негласних слідчих дій. 

Про що йдеться? 

Суть кримінального процесу полягає у тому, що прокурор має у суді довести те, що на його думку дійсно сталося і що він описав в обвинувальному акті — основному документі у справі. Для цього сторона обвинувачення має надати суду докази — письмові документи, аудіо- та відеозаписи чи пояснення свідків.

Але на цьому судовому засіданні було досліджено розмови, які не доводять нічого з того, що викладено в обвинувальному акті: 

  • розмови, записані уже після подій, досліджуваних у справі
  • розмови, які свідчитать, що більшість фігурантів справи знайома між собою — що не є порушенням і не оспорюється 
  • часто предметом розмови є відірвані від контексту запитання — і навіть прокурор не може достеменно знати про що йдеться, тому пропонує суду припущення

У чому суть справи? 

Нагадаємо, справа стосується нібито завищених цін під час закупівлі палива Міноборони у ТОВ «Трейд Коммодіті» у 2016 році. Ціни було підвищено після укладення договорів закупівлі у зв’язку зі зростанням вартості палива на ринку. На лаві підсудних співробітники міністерства, компанії-постачальника та інвестор. 

Наша компанія представляє інтереси інвестора ТОВ  «Трейд Коммодіті» Володимира Трофименка. 

Сторона обвинувачення вважає, що посадовці Міноборони, компанії-постачальника та Володимир Трофименко змовились між собою, щоб незаконно заволодіти надбавкою до ціни на паливо.

Це не останнє засідання, присвячене дослідженню негласних слідчих дій і аудіозаписів розмов. Наступне призначено на 10:00 13 жовтня. 

Зі звітом із попереднього засідання можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/nVvOrnR.