Справа «Трейд Коммодіті»: суд об’єднав кримінальні провадження про закупівлю палива у Міноборони

15.12.22

Кримінальні провадження про закупівлю палива у Міноборони об’єднали в одне. Таке рішення ухвалила колегія суддів, приєднавши до справи щодо шістьох людей, зокрема, нашого клієнта Володимира Трофименка, ще одну — стосовно директора ТОВ «Трейд Коммодіті» Вадима Майка. 

Про що йдеться? 

У Вищому антикорупційному суді на розгляді дві справи щодо однакових обставин: 

  • щодо шести людей — представників Міністерства оборони, компанії-постачальника палива ТОВ «Трейд Коммодіті» і нашого клієнта 
  • заочна судова справа стосовно директора ТОВ «Трейд Коммодіті», що надійшла до суду пізніше  

Суд вирішив об’єднати ці дві справи в одну і розглядати надалі разом. 

Повного тексту ухвали суду з мотивуванням рішення поки що немає. Втім, ймовірне обгрунтування — розгляд справи за відсутності одного з учасників призведе до неповноти судового розгляду і як наслідок буде підставою для оскарження будь-якого судового рішення. 

Те ж саме стосується і повноти судового розгляду у справі щодо Вадима Майка. У цій справі інакше не було б можливості допитати всіх обвинувачених і врахувати їхні пояснення, а також дослідити оригінали документів, раніше вже долучених як докази до більшої справи. 

У чому проблема? 

Попри те, що матеріали справ і досліджувані обставини абсолютно однакові — є ризик, що будь-хто з учасників попросить почати розгляд провадження спочатку через зміну складу суду.

Це призведе до істотного затягування строків розгляду справи і порушення прав усіх обвинувачених невиправданою тривалістю судового розгляду. Нагадаємо, судова справа розглядається з 2019 року і до кінця ще дуже далеко. 

Консолідована позиція сторони захисту Володимира Трофименка — ми не будемо просити про початок розгляду справи з початку, і сподіваємось на такий же підхід колег — це в інтересах всіх учасників процесу. 

У чому суть справи?

Нагадаємо, справа стосується нібито завищених цін під час закупівлі палива Міноборони у ТОВ «Трейд Коммодіті» у 2016 році. Вартість було підвищено після укладення договорів закупівлі у зв’язку зі здорожчанням палива на ринку. На лаві підсудних співробітники міністерства, компанії-постачальника та інвестор.

Наша компанія разом з адвокатами Андрієм Слюсарем та Ігорем Степановим  представляє інтереси інвестора ТОВ  «Трейд Коммодіті» Володимира Трофименка.