Справа щодо Протасового Яру: ми захистили парк від забудови

19.01.22

Верховний суд поставив крапку у справі Протасового Яру та ухвалив рішення на користь громади. Касаційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги ТОВ «Бора» на рішення про визнання договору суборенди земельної ділянки недійсним і залишив у силі рішення суду першої інстанції.

Раніше суди визнали, що договір оренди порушує публічний порядок і не може мати юридичних наслідків. На цій підставі договір суборенди із забудовником ділянки визнали недійсним.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

На спірній території розташована зелена зона. У 2007 році її незаконно передали в оренду під забудову. Активні спроби щось побудувати стартували у 2019-му.  З того часу місцева громада та Київська міська рада в оновленому складі відчайдушно боролися за її збереження у судах.

Рішення касаційного суду кінцеве і його неможливо оскаржити. Тому найближчим часом зелена зона залишиться зеленою зоною.

Існує кілька пов’язаних судових спорів, але вони вже не впливають на кінцевий результат.

У цій справі наша адвокатка Ольга Веретільник представляла Київську міську раду спільно з захисницями громади Протасового Яру Юлією Науменко та Євгенією Закревською. Саме за позовом Київради ділянку повернули громаді.

Раніше писали про справу тут: https://bit.ly/3fCQb8E.