fbpx

Справа проти Альфа-Банку: проросійський банк вимагає слухати справу у закритому режимі

21.09.22

Адвокати Альфа-Банку заявили про вимогу слухати справу у закритому судовому засіданні. Обгрунтовують це наявністю банківської таємниці.

Господарський суд Києва на цьому засіданні нічого не вирішив та взяв паузу до 27 вересня. 

Чому це важливо? 

Закритий розгляд справи означає, що громадськість не зможе стежити за процесом, а судове рішення — не буде опубліковане у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Не можна допустити, щоб в умовах війни проти росії виконувалися забаганки банку з резидентами країни-агресора про нерозголошення інформації стосовно ходу розгляду справи. 

Про що йдеться? 

Справа стосується угоди про купівлю-продаж Альфа-Банком іноземної валюти у Акордбанку, чиї інтереси представляє наша компанія. 

Йдеться про 8 млн доларів, які Альфа-Банк мав придбати в Акордбанку до початку війни за 227 990 424 грн. 

Втім у перший день повномасштабного вторгнення Альфа-банк повідомив, що не зможе виконати свої зобов’язання за договором, тобто купити валюту за встановлену суму. Угоду скасували. Однак незабаром банк подав позов до суду про вимогу сплатити на його користь 8 млн доларів за курсом 28,5 за долар. А нині він майже вдвічі вищий. Тобто, на рівному місці Альфа-Банк хоче збагатитися на 101 552 736 грн.

Що далі? 

Наші адвокати готують вмотивоване заперечення аби не допустити закритого розгляду справи, оскільки для такого процесу відсутні підстави. Ця позиція буде донесена до суду 27 вересня.

У цій справі адвокати компанії «‎Міллер» захищають Акордбанк зі 100% часткою українського капіталу у справі проти Альфа-Банку, у якому понад 85% належать резидентам росії.