fbpx

Справа про вбивство Катерини Гандзюк: суд допитав активіста Романа Сініцина

15.02.22

Першого свідка допитали у справі про вбивство херсонської активісти Катерини Гандзюк. Два тижні тому суд закінчив дослідження доказів у цій справі. 

Свідчення дав Роман Сініцин — активіст, волонтер та друг Катерини Гандзюк. Роман повідомив, що він знав про можливих замовників нападу на Катерину, її діяльність та конфлікти у Херсоні. 

Крім цього, Роман зазначив — впродовж останнього місяця перед нападом Катерина Гандзюк остерігалася за своє життя та повідомляла про стеження. Навіть ходила в тир і думала про покупку зброї.

Адвокати Владислава Мангера, обвинуваченого у замовленні нападу, намагалися маніпулювати свідком. Зокрема, наштовхнути та довести суду ідею, що Сініцин нібито під час допиту вказував  слідчому лише на Євгена Рищука, як головного замовника нападу. А тепер змінив версію. 

Проте Роман і під час попередніх допитів неодноразово згадував Владислава Мангера. Наполягав — Катерина Гандзюк вважала, що фактично Херсонською областю керує злочинне угрупування на чолі з Мангером та Рищуком. Роман вважав їх тісно між собою пов’язаними і саме вони, на його думку, основні замовники нападу. Так вважала Катерина Гандзюк. Саме цю думку Роман пояснював раніше слідчому.

Свідок підтвердив, що діяльність Катерини в Херсоні та її публічні висловлювання могли бути мотивом для нападу. Публікації активістики у Facebook впливали на суспільну думку в Херсоні. Хоч адвокати Мангера і намагаються применшити їхню значимість. 

Наприклад, на Катерину Гандзюк подавав у суд за публікацію у Facebook Артем Антощук (начальник Департаменту захисту економіки поліції Херсонської області). Пізніше Владислав Мангер судився за стрічку «Хто ви, містер Мангер?» з журналістом Сергієм Нікітенком. Цей фільм також допомагала знімати Катерина. Тобто діяльність Катерини Гандзюк в Херсоні була вагомою і на її позицію звертали увагу.

У чому суть справи?

Нагадаємо, з серпня 2020 року Дніпровський районний суд розглядає справу за обвинуваченням екс-голови Херсонської облради Владислава Мангера та Олексія Левіна в організації нападу на Катерину Гандзюк.

Виконавці цього злочину засуджені у 2019-му. Вони пішли на угоду зі слідством і визнали, що облили керівника справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк сірчаною кислотою. За це отримали по 500 доларів. Катерина Гандзюк у результаті померла.

Що буде далі? 

У вівторок, 22 лютого о 14.00 відбудеться допит наступного свідка сторони обвинувачення. 

«‎Допит був тривалим та емоційно напруженим. Планувалось вислухати двох свідків, проте фактично часу вистачило лише на одного. Такий темп допитів вказує на те, що судовий розгляд справи може тривати ще дуже довго. Враховуючи кількість заявлених сторонами свідків»,

повідомила адвокатка кримінальної практики Ольга Веретільник.

Інтереси потерпілих у кримінальному провадженні, окрім адвокатки нашої компанії Оля Веретільник, представляє також адвокатка Евгения Закревская.