fbpx

Справа про самозахист Сергія Стерненка: надали суду нові підтвердження необґрунтованості версії обвинувачення 

03.02.23
Автор публікації: Ілля Воробйов

Ми продовжуємо захищати Сергія Стерненка у кримінальному провадженні. Так, сьогодні у суді допитали лікаря стосовно висновку судово-медичної експертизи. Він ґрунтовно пояснив суду, що не так з доводами обвинувачення. 

Нагадаємо, у травні 2018 року на громадського активіста Сергія Стерненка скоїли напад. Захищаючись, він поранив нападників. Один із яких помер внаслідок поранення. 

Стерненка обвинувачують в умисному вбивстві. 

Які нові деталі ми з`ясували під час допиту фахівця? 

  • При обрахунку обсягу та часу втрати крові одного з нападників — Івана Кузнецова, експерти використали некоректний спосіб моделювання роботи серця. Вони описали роботу серця за законами гідродинаміки. Фактично, змоделювали насос, але при цьому не врахували особливості роботи м’язу та інших компенсаторних особливостей організму. 
  • У сучасній науці відсутні суто математичні способи обрахування швидкості крововтрати при пораненнях. Але експертиза використала саме такий. Він не міг дати об`єктивний результат.
  • Після отримання поранень Іван Кузнецов певний час ще міг здійснювати активні дії, в тому числі — пробігти 100 метрів. Це підтверджує, що смертельні поранення Кузнецов отримав від Сергія саме в результаті його захисту. А не додатковими ножовими пораненнями після цього.

Чому це важливо?

Ми у черговий раз довели, що Сергій не перевищував меж необхідної оборони, а спричинив всі тілесні ушкодження нападникам у місці скоєння нападу на нього.

Виявлені деталі вкотре підтверджують некомпетентність доводів обвинувачення про те, що Іван Кузнецов не міг пробігти відстань від місця нападу на Сергія до місця виявлення трупу. Також це спростовує, що смерть Івана Кузнецова настала упродовж 20 секунд з моменту спричинення йому поранення. 

Що далі? 

На наступному судовому засіданні ми продовжуватимемо допитувати свідків та спеціалістів, залучених стороною захисту.