Справа про самозахист «кіборга» Віталія Григор’єва: недопустимі докази, самодіяльність ДБР та інші неточності

12.07.21

8 липня відбулося чергове засідання у справі ветерана АТО Віталія Григор’єва. Його звинувачують у «вбивстві при перевищенні меж необхідної оборони» — Віталій вистрілив в авто браконьєрів, які незаконно рубали ліс, коли один з них намагався наїхати машиною на нашого Клієнта.

У четвер Голопристанський районний суд (Херсонська область) продовжив досліджувати докази — на цей раз відео.

Під час засідання переглядали відео огляду місця події та запис слідчого експерименту за участю Віталія Григор’єва.

Адвокати вказали на деякі порушення з боку слідчих ДБР, що можуть зашкодити об’єктивному її розгляду:

1. НЕДОПУСТИМИЙ ДОКАЗ.

Під час огляду місця події слідчий ДБР обшукав автомобіль померлого без дозволу слідчого судді на обшук. Це підстава для визнання протоколу обшуку недопустимим доказом. Постфактум слідчий все ж звернувся до суду за таким дозволом, але просив провести «зовнішній огляд», а не обшук. Суддя «пішов на зустріч» слідчому та надав йому ухвалу про обшук, замість того, щоб просто повернути помилкове клопотання.

2. Під час огляду місця події СЛІДЧИЙ ПРОІГНОРУВАВ РЯД ДОКАЗІВ:

– положення замка запалювання авто,
– сліди Віталія Григор’єва і самого авто на місці події;
– передача автомобіля — на відеозаписі видно, що слідчий самостійно перемкнув з першої на нейтральну, хоча сказав, що так і було.

3. Клієнт ЗАЗНАЧИВ ПРИБЛИЗНІ ДАНІ, а обвинувачення назвало їх точними.

Віталій Григор’єв на відео показав доволі приблизні місця свого розташування та розташування авто померлого на момент старту та на момент пострілу. Проте сторона обвинувачення вказала ці дані як точні в обвинувальному акті. За цих обставин, адвокатам на етапі досудового розслідування неодноразово відмовили у проведенні повторного слідчого експерименту для з’ясування обставин справи.

Зауважимо, що слідчий експеримент показав бажання нашого Клієнта співпрацювати і надавати всю необхідну інформацію по справі.

Попередні новини по справі тут https://bit.ly/3e0e3Cp

ПРО ЩО СПРАВА?

Віталій Григор’єв — колишній військовослужбовець, «кіборг» — захисник Донецького аеропорту, внаслідок бойових травм отримав інвалідність. Наразі працює в лісництві. У січні 2020 року, патрулюючи територію, він виявив осіб, що незаконно рубали дерева.

Тоди один із браконьєрів сів у машину і почав їхати прямо на Григор’єва, чим спричинив небезпеку для життя нашого Клієнта.

Аби врятуватися від наїзду, ветерану довелося вистрілити в автомобіль, що рухався прямо на нього. У результаті цього водій машини загинув.

ЩО ДАЛІ?

Наступне засідання відбудеться через місяць — призначене на 9 серпня о 14.30 (Голопристанський районний суд, суддя Данилевський М.А.). Продовжиться дослідження відео слідчих експериментів.

«Після кілька місячної перерви судовий розгляд вийшов на фінішну пряму. Орієнтовно у вересні очікуємо, що суд ухвалить кінцеве рішення по справі. Наступні засідання будуть найбільш змістовні і найважливіші для розуміння ситуації по справі»

прокоментувала адвокатка Міллер, юридична компанія Оля Веретільник.

Окрім адвоката нашої Компанії інтереси Віталія Григор’єва в цій справі представляє адвокатка, директорка Регіонального центру з надання БВПП в Херсонській області Maryna Yelysieieva.