fbpx

Справа про “Плівки Єрмака”.

21.05.20

Вчора на прес-конференції Президент України Володимир Зеленський щодо “плівок Єрмака” сказав наступне:

“Для мене це порожня справа. Я знаю, хто проводив ці записи, я знаю для чого. Знаю, хто хотів шантажувати цими записами мене особисто, щоб я зняв Єрмака. Я знаю, хто це зробив. Не готовий зараз говорити, тому що йде слідство. Але чим би там слідство не закінчилося, у мене є повна відповідь.”

Тиждень тому ми публікували лист НАБУ про те, що кримінальне провадження відкрите 30.03.2020 за заявою депутата Гео Лероса щодо “плівок Єрмака” прокурорами САП перекваліфіковано з ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом) на ч.2 ст. 15, ч. 1 ст. 190 КК України (замах на шахрайство) та визначено підслідність за ГСУ Нацполіції.

В свою чергу, 22.04.2020 року заступником Генпрокурора визначено підслідність цієї справи вже за ГСУ Служби безпеки України та об’єднано з кримінальним провадженням СБУ за ч. 2 ст. 359 (Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) та ч. 4 ст. 190 КК України.

Адвокатами нашої компанії направлено скаргу до Офісу Генерального прокурора з вимогою повернути попередню правову кваліфікацію справи “Плівок Єрмака” та повернути справу до НАБУ у зв’язку із наступним:

за 18 днів, які пройшли з дня відкриття провадження НАБУ до її перекваліфікації зі ст. 369 на ст. 190 КК України просто неможливо було визначити, що йдеться саме про шахрайство, а не корупцію;

з самих відео та публічно доступних матеріалів, наприклад коментарів інших фігурнатів відеозаписів випливає, що Голові ОП Андрію Єрмаку було відомо про діяльність його брата щодо “підбору персоналу” і що він навіть отримав частину грошей від “кандидатів”. То чи могли детективи НАБУ за 18 днів переконатись, що Андрій Єрмак не знав та не отримував грошей, щоб були наявні підстави для перекваліфікації? – звісно що ні;

при цьому, в завдання кримінального судочинства входить притягнення особи до відповідальності саме за той злочин, який вона вчинила, а не за якийсь інший. Тому й розслідуванню підлягають всі можливі обставини та версії, а не тільки найбільш політично прийнятні.

Окрім того від імені Гео Лероса надіслано нову заяву про вчинення кримінального правопорушення до НАБУ з проханням внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про подію за правовою кваліфікацією за ст. 369-2 КК України (зловживання впливом).

Офіс Генерального прокурора, поговоріть з нами!